RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ten urząd wojewódzki jest czynny dłużej, ale tylko dla zaszczepionych

Urząd otwarty dłużej dla zaszczepionych (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Urząd otwarty dłużej dla zaszczepionych (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Od poniedziałku w wybrane dni grudnia Dolnośląski Urząd Wojewódzki jest czynny dłużej. Warunkiem jednak, aby skorzystać z przedłużonych godzin pracy urzędu jest zaszczepienie się przeciwko COVID-19.„Dokumenty będą sprawdzane na etapie wejścia do budynku przez naszych pracowników ochrony” – podano.

Omikron rozprzestrzenił się między zaszczepionymi, którzy nie mieli ze sobą kontaktu

Najnowszy wariant koronawirusa Omikron rozprzestrzenił się między dwoma w pełni zaszczepionymi podróżnymi w korytarzu hotelu w Hongkongu, w którym...

zobacz więcej

„Dokumenty będą sprawdzane na etapie wejścia do budynku przez naszych pracowników ochrony. Będzie można przedstawić dokument w formie papierowej lub elektronicznej. Będziemy honorować zarówno paszporty covidowe jak i zaświadczenie o odbytym szczepieniu” – mówi cytowany przez RMF24 Wojciech Partyka z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak dodaje, urząd chce w ten sposób popularyzować ideę szczepień i odpowiedzialnego zachowania w społeczeństwie. „Na pewno też zarówno petenci jak i pracownicy czują się bezpieczniej, kiedy wiedzą, że są w gronie osób zaszczepionych” – powiedział Partyka.

„Oferujemy wtedy dla obywateli polskich usługi paszportowe. Zarówno złożenie wniosku paszportowego jak i odbiór gotowego dokumentu. Dla cudzoziemców ubiegających się o legalizację pobytu odbiór gotowej karty pobytu, a także zasięgnięcie informacji o statusie sprawy, złożenie dokumentów za potwierdzeniem zgodności z oryginałem” – dodaje.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki obsługuje wszystkich petentów bez względu na to, czy są zaszczepieni czy nie w godzinach od 9 do 16. Natomiast ci, którzy są już zaszczepieni, będą mogli załatwić swoje sprawy do godziny 18.

Czytaj także: Zakażony koronawirusem 77-latek poszedł na zakupy. Grozi mu więzienie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej