RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Rozumiecie to?”. Edyta Górniak o koncercie „#Murem za polskim mundurem”

„#Murem za polskim mundurem” oglądało 3,5 mln widzów  (fot. PAP/Przemysław Piątkowski; Instargram)
„#Murem za polskim mundurem” oglądało 3,5 mln widzów (fot. PAP/Przemysław Piątkowski; Instargram)

Edyta Górniak odniosła się do krytyki swojego występu na koncercie „#Murem za polskim mundurem”. Imprezę współorganizowała na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim Telewizja Polska. – Trzeba być człowiekiem... bożym człowiekiem i zachować się jak człowiek. Nie uzdrowimy niczego, stając się tym samym, czym jest wróg. Rozumiecie to?” – pytała nie kryjąc łez w relacji na swoim koncie instagramowym. Piosenkarka zaśpiewała m.in. patriotyczną pieśń „Czerwone maki”. „#Murem za polskim mundurem” oglądało 3,5 mln widzów.

„Murem za polskim mundurem” – wielomilionowa widownia koncertu wdzięczności w TVP1 i TVP Polonia

3,5 mln widzów oglądało w TVP1 i TVP Polonia transmisję koncertu „Murem za polskim mundurem” – poinformował prezes TVP Jacek Kurski. Koncert odbył...

zobacz więcej

„Jeżeli ta historia jest prawdziwa, to znaczy, że się niewiele nauczyliśmy od naszych przodków. To znaczy, że nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków, bo historia zmierza w tę samą stronę i zatacza koło. Ile razy jeszcze tak musi być? I człowiek przeciwko człowiekowi. Znowu to samo. Jak człowiek jest marny, że tak łatwo go sprowokować” – mówi w relacji na swoim koncie instagramowym.

„Zamiast wnosić łagodność, wyciąga nóż. Na próżno zginęli nasi dziadkowie, z tego wynika... A ja wam coś powiem. Kolejnej szansy nie będzie. To wam obiecuję. Nie będzie kolejnej szansy, jak się teraz nie ogarniemy i nie naprawimy całej historii świata. To nie będzie już żadnej szansy. Rozumiecie to? Rozumiecie? To koniec. Tu i teraz. Trzeba być człowiekiem... bożym człowiekiem i zachować się jak człowiek. Nie uzdrowimy niczego, stając się tym samym, czym jest wróg. Rozumiecie to?” – spuentowała artystka.

Zobacz także: Ż TVP1 liderem oglądalności. Znakomity wynik koncertu #Murem za polskim mundurem

Koncert „Murem za polskim mundurem” gestem wdzięczności [WIDEO]

Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział w TVP Info, że dzisiejszy koncert „Murem za polskim mundurem” jest jednym z wielu gestów wdzięczności dla...

zobacz więcej

Wśród artystów, których spotkała krytyka po koncercie „#Murem za polskim mundurem” , znalazła się Edyta Górniak. Niektórzy z komentujących w mediach społecznościowych zaatakowali piosenkarkę mocnymi wpisami, sugerującymi, że jej wykonanie pieśni „Czerwone maki” jest obrazą dla wszystkich poległych pod Monte Casino.

Kto wystąpił na scenie?


W koncercie wzięły udział gwiazdy polskiej estrady Edyta Górniak, Jan Pietrzak, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Rafał Brzozowski oraz Elwira Mejk z Trubadurami. Jak również wykonawcy zza granicy: Oceana, Loona, Jenny Berggren, Captain Jack, In-Grid, No Mercy oraz Lou Bega. „#Murem za polskim mundurem” oglądało 3,5 mln widzów – o wynikach poinformował prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej