RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje Janos Kobor. Wokalista zespołu Omega miał 78 lat

János Kóbor miał 78 lat (fot. Frank Hoensch/Redferns via Getty Images)
János Kóbor miał 78 lat (fot. Frank Hoensch/Redferns via Getty Images)

W wieku 78 lat zmarł Janos Kobor, wokalista i założyciel węgierskiego zespołu Omega. Jego największym hitem była piosenka „Gyöngyhajú lány” znana w Polsce pt. „Dziewczyna o perłowych włosach”

Zmarł gitarzysta legendarnego zespołu Omega

Zmarł Tamas Mihaly, gitarzysta basowy legendarnego węgierskiego zespołu rockowego Omega – poinformowano w sobotę na oficjalnej stronie zespołu na...

zobacz więcej

O śmierci wokalisty poinformował zespół we wpisie w mediach społecznościowych.

„Pozostając w szoku informujemy, że po krótkiej chorobie zmarł Janos Kobor. Był uwielbiany przez miliony fanów w kraju i za granicą. Nie ma słów. Pozostaje cisza. Janos pozostanie w naszych serach na zawsze” – czytamy we wpisie na Facebooku.

Zespół Omega został założony w 1962 roku jako cover band. Popularność zyskali wraz z dołączeniem do składu klawiszowca i kompozytora Gabora Pressera.

W 1970 roku Omega nagrała swój największy hit - „Gyöngyhajú lány” (ang. „The Girl With The Pearl's Hair”), w naszym kraju znany też w pod nazwą „Dziewczyna o perłowych włosach”.

Polską interpretację utworu wykonali m.in. Kazik Staszewski i Janusz Radek. Cover piosenki grał także zespół Scorpions.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej