RAPORT

Pogarda

Kierowcy mogą korzystać z kolejnego fragmentu Via Carpatii

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Kierowcy mogą już korzystać z prawie 30 kilometrów drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. W poniedziałek oddane zostały do ruchu trzy odcinki – od węzła Rudnik nad Sanem do węzła Łowisko. Trasa ta będzie częścią szlaku Via Carpatia.

Zobacz, jak w rok zmieniła się Via Carpatia. Zdjęcia robią wrażenie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Rzeszowa pokazała zdjęcia odcinka Via Carpatii rok temu i obecnie. „Jeszcze w tym roku pierwsze...

zobacz więcej

Jak podkreślił podczas uroczystości, która odbyła się na węźle S19 Nowa Sarzyna, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, inicjatorem budowy Via Carpatia był śp. prezydent Polski Lech Kaczyński.

– Twierdził, patrząc daleko w przyszłość, że Polsce, a szczególnie Polsce wschodniej, potrzebna jest nowoczesna, bezpieczna droga. Droga, która będzie swoistym motorem, silnikiem gospodarczym regionów, przez które będzie przebiegać – dodał.

Adamczyk przypomniał, że szlak połączy Bałtyk z morzami południa Europy m.in. Morzem Egejskim.

Kolejne odcinki


Szef resortu infrastruktury powiedział, że za kilkanaście dni oddane będą kolejne odcinki Via Carpatii. – Do kwietnia przyszłego roku pojedziemy tą trasą z Rzeszowa do Lublina. Natomiast w 2024 dojedziemy już z Rzeszowa do Białegostoku – zapowiedział.

Oddane w poniedziałek trzy odcinki to blisko 30 km.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej