RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dodatkowe środki dla Warszawy od rządu. Miasto cenzuruje tę informację

Na taką reklamę na warszawskich autobusach nie zgodził się Rafał Trzaskowski (fot. Shutterstock; TT)
Na taką reklamę na warszawskich autobusach nie zgodził się Rafał Trzaskowski (fot. Shutterstock; TT)

„Miasto stołeczne Warszawa otrzymało 149 000 000 złotych" reklamę o takiej treści – która miała pojawić się na na miejskich autobusach – zablokowały władze Warszawy. Pojawia się pytanie, czy ratusz Rafała Trzaskowskiego nie dopuszcza informacji, że dzięki obniżce podatku PIT, jaki wprowadza Polski Ład – mieszkańcom stolicy zostanie w portfelach więcej pieniędzy? Czy też „za karę” urzędnicy ocenzurowali informację o dopłacie, o którą sami zawnioskowali?

„Świąteczne” plakaty na zlecenie Trzaskowskiego. Zamiast narodzenia Jezusa - pioruny i jeb**ie

Lewicowa aktywistka Ola Jasionowska, która rok temu święta Narodzenia Chrystusa połączyła z promocją aborcji, w tym roku znów szuka skandalu. Na...

zobacz więcej

Kampanię informacyjną o Polskim Ładzie realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Jak mówiła rzecznik BGK Anna Czyż jej celem jest „poinformowanie mieszkańców o tym, ile pieniędzy trafi na inwestycję w poszczególnych miasta”.

Koszt kampanii przeprowadzonej w siedmiu miastach miał wynieść 270 tysięcy złotych, a billboardy miały się pojawić m.in. w Warszawie. Tak się jednak nie stało.

Zakładano, że reklamy trafią na stołeczne autobusy od 2 listopada. Według projektu, do którego dotarło Radio ZET, środki transportu planowano okleić napisem na niebieskim tle: „Miasto stołeczne Warszawa otrzymało 149 000 000 zł. Po prostu inwestujemy w Polskę! Polski Ład”.

Tak się jednak nie stało, bo weto postawił warszawskim ratusz. – W naszym przekonaniu kampania BGK wprowadza w błąd mieszkańców, nie pokazując wszystkich skutków rządowego programu. Sugeruje bowiem, że mieszkańcy zyskali 140 mln zł, podczas gdy z szacunków m.st. Warszawy wynika, iż wprowadzenie tzw. Polskiego Ładu uszczupli budżet stolicy o prawie 1 miliard złotych – poinformowała Radio Zet rzecznik Monika Beuth-Lutyk.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej