RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zełenski do żołnierzy w Donbasie: Z takimi ludźmi jak wy zwyciężymy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. Ukrainian Presidency / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. Ukrainian Presidency / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)

Z takimi ludźmi jak wy zwyciężymy – powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski do żołnierzy podczas wizyty na linii frontu w Donbasie. 6 grudnia obchodzony jest Dzień Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak będzie wyglądać rosyjska inwazja na Ukrainę? Niemiecka gazeta publikuje szczegóły

Niemiecki dziennik „Bild” informuje w sobotę, że poznał szczegółowe plany rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zgodnie z nimi Rosja w trzech etapach...

zobacz więcej

Zełenski był na ukraińskich pozycjach w obwodzie donieckim, gdzie spotkał się z wojskowymi.

– Mam honor być dzisiaj razem z wami. Dziękuję wam za to, że bronicie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy – powiedział prezydent. – Jestem przekonany, że z takimi ludźmi jak wy na pewno zwyciężymy – dodał.

W mediach społecznościowych Zełenski napisał, że od 30 lat ukraińskie siły zbrojne „stoją na straży wolności, niepodległości i suwerenności Ukrainy”. W imieniu Ukraińców podziękował wojskowym i weteranom za służbę i heroizm.

Wieczorem Zełenski ma wziąć udział w defiladzie wojskowej w Charkowie z okazji 30. rocznicy utworzenia ukraińskiej armii. 6 grudnia 1991 roku ukraiński parlament przyjął ustawę „O Siłach Zbrojnych Ukrainy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej