RAPORT

Pogarda

MON pyta, skąd agresja migrantów atakujących granicę. „Białorusini częstują ich alkoholem”

MON opublikował nowe nagranie z granicy polsko-białoruskiej (fot. MON)
MON opublikował nowe nagranie z granicy polsko-białoruskiej (fot. MON)

Najnowsze

Popularne

Powodem agresji migrantów wobec polskich żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej może być spożycie alkoholu – podało w poniedziałek MON na Twitterze.

Migranci zorganizowali protest na Białorusi. Nowe nagranie

Migranci koczujący w magazynach, które służbom białoruskim służą do grupowania cudzoziemców, zorganizowali protest. „Nie chcemy do domu, chcemy do...

zobacz więcej

„Na granicy polsko-białoruskiej wciąż dochodzi do prób nielegalnych przekroczeń, a migranci zachowują się agresywnie w stosunku do naszych żołnierzy i funkcjonariuszy. Zachowanie migrantów może być spowodowane spożywaniem alkoholu, który otrzymują od białoruskich służb” – czytamy na Twitterze.

Informacja ta została zilustrowana materiałem wideo, który pokazuje kilku mężczyzn przy płonącym ognisku, za zaporą z drutu żyletkowego. Na filmie widać, jak jeden z nich odkręca butelkę, nalewa przezroczysty płyn do metalowego kubka i podaje innej osobie.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już około 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w grudniu 249, październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej