RAPORT

Pogarda

Zakażony koronawirusem 77-latek poszedł na zakupy. Grozi mu więzienie

Zakażony koronawirusem poszedł na zakupy (fot. PAP/Paweł Jaskółka)
Zakażony koronawirusem poszedł na zakupy (fot. PAP/Paweł Jaskółka)

Najnowsze

Popularne

Kielecki sąd zdecyduje o losie 77-latka, który pomimo pozytywnego wyniku na COVID-19 nie stosował się do obowiązku izolacji. Kielczanin został przyłapany w sobotnie przedpołudnie, gdy wyszedł do sklepu. Za to nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie może grozić nawet 8 lat więzienia.

Zapytano Polaków o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. Tak odpowiedzieli

W Europie trwa dyskusja nad obowiązkiem szczepień przeciw COVID-19, a niektóre kraje już zdecydowały się na taki krok. Pracownia SW Research na...

zobacz więcej

W sobotnie przedpołudnie na numer alarmowy 112 wpłynęło anonimowe zgłoszenie, że zakażony koronawirusem mężczyzna nie stosuje się do zaleceń sanitarnych i poszedł na zakupy do sklepu.

– Na poszukiwania seniora ruszyli policjanci z komisariatu mieszczącego się przy ul. Paderewskiego w Kielcach. Nie trwały one długo i po chwili 77-latek został zatrzymany. Potwierdziły się również niepokojące informacje, że kielczanin jest osobą zakażoną i powinien przebywać w izolacji domowej. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna najprawdopodobniej wychodził z domu kilka razy -– powiedział podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

77-latek usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia wielu osób. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Czytaj także: Omikron rozprzestrzenił się między zaszczepionymi, którzy nie mieli ze sobą kontaktu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej