RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Nowe obostrzenia na święta – to już pewne. Omikron przeważył

We wtorek lub w środę rząd przedstawi nowe obostrzenia w związku ze świętami Bożego Narodzenia i mutacją Omikron – poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też „wzmocnienie” mechanizmu obowiązku szczepień. Rozważane są też ostrzejsze restrykcje wobec osób niezaszczepionych.

Burza po nowej okładce „Newsweeka”, Tomasz Lis oskarża. Posypią się pozwy?

Edyta Górniak, Jan Pospieszalski, Bogdan Rymanowski i Piotr Schramm znaleźli się na okładce najnowszego wydania „Newsweeka”. Tygodnik określa ich...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier był pytany podczas konferencji prasowej o wariant Omikron koronawirusa i o to, czy toczą się rozmowy o ewentualnych „paszportach covidowych”.

Nowe restrykcje w Polsce. Zapowiedź premiera


– We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa Omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze – powiedział Morawiecki.

Według niego, „jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych”.

Zobacz także: Raport o koronawirusie z 6 grudnia 2021

Dla kogo obowiązkowe szczepienia?

Antyszczepionkowiec w punkcie szczepień. Do zastrzyku wystawił... sztuczne ramię

Policja w Biella w północnych Włoszech prowadzi dochodzenie w sprawie 50-latka, który chciał wyłudzić zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19....

zobacz więcej

Premier zapowiedział „wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach”.

– Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa Omikron, który pewnie już jest w Polsce – podkreślił.

Zakaz lotów i nowe limity


Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach.

Zobacz także: Omikron, czyli „Dzień świstaka”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej