RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czarzasty: Jedyna struktura, której Tusk nie atakuje, to jest Konfederacja

Włodzimierz Czarzasty (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Włodzimierz Czarzasty (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Jedyna struktura, której lider PO Donald Tusk nie atakuje, to jest Konfederacja. Trochę mnie to dziwi – mówił wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica) pytany o wspólne listy opozycji w wyborach.

Jest nowy sondaż. PiS się umacnia, najwięcej ze wszystkich traci Hołownia

Prawo i Sprawiedliwość zyskało poparcie i umacnia się na pozycji lidera – wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Najwięcej...

zobacz więcej

Czarzasty, który był gościem RMF FM, był pytany o możliwą jedną listę wyborczą z Platformą Obywatelską. – Będziemy podejmowali decyzję w tej sprawie na pół roku przed wyborami, jeżeli chodzi o Lewicę – odpowiedział.

– Ja już byłem na jednej liście wspólnej w wyborach do europarlamentu, ta lista z PiS-em przegrała – mówił wicemarszałek Sejmu. – Myślę, że to, co ja mówię w tej sprawie, nie jest tak ważne w porównaniu z tym, co mówią inni uczestnicy polskiego życia politycznego – dodał.

– Pan kolega (lider Polski 2050, Szymon) Hołownia poinformował, że nie będzie tworzył jednej listy z panem Donaldem Tuskiem, pan (prezes PSL) Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że będzie tworzył swoją listę i nie będzie tego tworzył na pewno z Platformą Obywatelską – podkreślał.

Jak wskazał Czarzasty, Tusk atakuje Lewicę. – Panie Donaldzie, wróg jest gdzie indziej, nie Lewica – mówił. – Jedyna struktura, której pan Donald Tusk nie atakuje, to jest Konfederacja – ocenił.

– Pan Donald Tusk nigdy nie rozmawiał ze mną, a ja nigdy nie rozmawiałem z panem Donaldem Tuskiem – przyznał polityk Lewicy. – Jego misja jednoczenia opozycji po jego powrocie, wydaje się mocno zagrożona – ocenił Czarzasty.

Dopytywany, czy wyklucza start z jednej opozycyjnej listy powiedział, że „tego nie wyklucza”. – Aczkolwiek bardzo proszę Tuska, niech pan przestanie atakować Lewicę, bo my pana nie atakujemy. Wydaje mi się, że przeciwnika mamy gdzie indziej – zaapelował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej