RAPORT

Pogarda

„Świąteczne” plakaty na zlecenie Trzaskowskiego. Zamiast narodzenia Jezusa - pioruny i jeb**ie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. Twitter.com/trzaskowski, patrykjaki)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. Twitter.com/trzaskowski, patrykjaki)

Najnowsze

Popularne

Lewicowa aktywistka Ola Jasionowska, która rok temu święta Narodzenia Chrystusa połączyła z promocją aborcji, w tym roku znów szuka skandalu. Na bożonarodzeniowym plakacie Warszawy jej autorstwa nie ma Boga, ani symboliki nawiązującej do Jego narodzenia.

„To nie Le Pen, tylko Merkel załatwiła nam Nord Stream” [WIDEO]

Po spotkaniu europejskich konserwatystów w Warszawie opozycja zarzuca rządowi, że zaprosił do Polski „pożytecznych idiotów” Putina. – Kto jest...

zobacz więcej

Na grafice dla urzędników Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnych elementów religijnych ani wskazujących na to, o jakie święta chodzi, są za to… lodowisko i czarnoskórzy łyżwiarze oraz - jak zauważyli politycy i internauci - nawiązanie do politycznych marzeń opozycji o „jeb**iu” PiS.

Prowokacyjne plakaty stołecznego ratusza to już tradycja. Rok temu internauci krytykowali fakt, że promująca „Warszawskie Kolędowanie”  grafika nie miała żadnych nawiązań bożonarodzeniowych.

Zaznaczali, że mimo świętowania przyjścia na świat Jezusa, na zdjęciach nie widać ani Jego, ani Maryi czy Józefa. Ola Jasionowska nawet przed świętami nie była w stanie powstrzymać swojej proaborcyjnej obsesji.

Tym razem jest podobnie. Zamiast nawiązań świątecznych, plakat przedstawia zimowy pejzaż i łyżwiarzy ślizgających się wśród ośnieżonych choinek, na lodowisku u podnóża okrągłej budowli i z fragmentem bloku w tle.

Ponadto umieszczono napis: „Każdemu, bez wyjątków, wszystkiego dobrego”.

Zobacz także:   Warszawiacy mają problem. Trzy lata z Trzaskowskim i dwie gigantyczne podwyżki

Lawina memów i żartów po występie w USA. Internauci bez litości dla Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski wystąpił przed podkomisją Kongresu, gdzie przekonywał, że Polska jest „polem walki między demokracją a autorytaryzmem”. Uwagę...

zobacz więcej

Jaki: Trzaskowski plugawi tradycje


„Dzieło” stołecznego ratusza jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę na wiele nietypowych szczegółów.

„Nie ma tam żadnych symboli narodzenia Chrystusa. Natomiast jest 8 gwiazdek (5 w innym kolorze i 3 w innym). Tak, nikt z was się nie myli. Zamiast Świąt Bożego Narodzenia Warszawa Platformy Obywatelskiej proponuje nam jeb** PiS” – skomentował w sieci europoseł Patryk Jaki.

„Dlatego zapomnijcie o kolędach, Kościele, latach wypracowanej przez przodków cywilizacji, kultury i o dobrym wychowaniu. Pamiętajcie, aby przy świątecznym stole, jeśli ktoś nie jest za PO, aby mu krzyknąć wypier*****. Takim barbarzyństwem plugawi dziś tradycje i historie tego wspaniałego miasta Rafał Trzaskowski z PO” – dodał.

Pracownica Onetu broni Lempart i atakuje sprzątaczkę: Nie zasługuje na przeprosiny

„Sprzątaczka nie zasługiwała na przeprosiny. (...) Ona wcale nie »zwróciła uwagi«, tylko grubiańsko na Martę Lempart nakrzyczała” – oburza się...

zobacz więcej

Warszawa w kolorze Soku z Buraka


„Ponury i złowrogi. Mimo postaci ludzkich bije z niego samotność. Postaci nie mają twarzy. Choć są na łyżwach to nie bawią się. Jadą przed siebie jak w transie. Chłód zimy nie jest zrównoważony ciepłym światłem gwiazd tylko upiorną czerwienią. Symbole bez treści. Życzenia wysilone” – napisał poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

„Na Święta Warszawa nie jest biała, ale w kolorze Soku z Buraka. Na Święta ***** *** też jest super, bo to hasło uniwersalne i naród jednoczy. Gratuluję autorce i Ratuszowi tego szkaradztwa. A przecież stolica jest pięknym miastem z masą fantastycznych ludzi. Nie psujcie tego” – skomentował Jacek Gądek z gazeta.pl.

Internauci podkreślają, że za kontrowersyjnym plakatem stoi Aleksandra Jasionowska, graficzka i ilustratorka, która pracuje w biurze marketingu warszawskiego ratusza. Co symboliczne, jest ona autorką znaku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Zobacz także:   Warszawa. Od dzisiaj strefa płatnego parkowania powiększyła się o Ochotę i Żoliborz

„Jak nie pajac w durszlaku, to polowanie na krzyże. Nawet Święta Bożego Narodzenia Katolikom próbuje »opiłować«. Taki to »europejski« Rafał Trzaskowski. Warszawa 2021 A.D.” – ocenił wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej