RAPORT

Wojna na Ukrainie

Narewka. Kolejna prowokacja służb białoruskich, nowe informacje z granicy

Do kolejnej prowokacji białoruskich służb doszło na odcinku granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Narewce na Podlasiu. Funkcjonariusze podlegli reżimowi Łukaszenki rzucali z samochodu petardy hukowe. SG przekazała ponadto, że w niedzielę 5 grudnia na polsko-białoruskiej granicy odnotowano 35 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wydano osiem postanowień o opuszczeniu terytorium Polski.

Ochojska oskarża służby o kłamstwa. Straż Graniczna ujawnia szokujące szczegóły

Europosłanka opozycji Janina Ochojska pojawiła się na granicy i domagała się przyjęcia przez Polskę trzech Syryjczyków. „Zostało wszczęte...

zobacz więcej

Rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska przekazała, że około godz. 16 w niedzielę doszło do kolejnych prowokacji ze strony białoruskich funkcjonariuszy. – Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Narewce, nasz patrol zauważył poruszający się wzdłuż granicy samochód służb białoruskich. Z tego pojazdu co kilkadziesiąt były wyrzucane petardy hukowe, ale tak, żeby nie przeleciały na stronę polską – poinformowała por. Michalska.

Jak dodała, trzy godziny później w tym rejonie zauważono, że jest też przecięta concertina i jeden mężczyzna przeszedł na stronę polską. ¬– Po stronie białoruskiej oczekiwała natomiast kilkunastoosobowa grupa, ale na widok naszych patroli wycofała się w głąb Białorusi. Ten jeden mężczyzna – obywatel Iraku został zatrzymany, pouczony i doprowadzony do linii granicy – powiedziała rzeczniczka SG.

Żołnierze mieli relacjonować, że słyszeli w niedzielę również huk petard na innych odcinkach granicy polsko-białoruskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej