RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nowe zakażenia koronawirusem i zgony. Wiceminister zdrowia ujawnił dane

W ostatnich godzinach odnotowano 13 250 nowych zakażeń koronawirusem i 25 zgonów – poinformował w poniedziałek w TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Gość programu „Kwadrans polityczny” wskazał, że pacjenci – co raportują lekarze – trafiają do szpitali w gorszym stanie, niż w poprzednich falach.

Zapytano Polaków o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. Tak odpowiedzieli

W Europie trwa dyskusja nad obowiązkiem szczepień przeciw COVID-19, a niektóre kraje już zdecydowały się na taki krok. Pracownia SW Research na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wiceszef resortu zdrowia przekazał w TVP1, że w ciągu ostatniej doby do szpitali trafiło 514 osób z COVID-19. Hospitalizowanych jest ponad 22,7 tys. osób.

Nowe dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce


Kraska przekazał, że wykonano ponad 52 tys. testów na obecność COVID-19.

Badania potwierdziły 13 250 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 25 pacjentów z COVID-19 – dodał wiceminister. Odnosząc się do poniedziałkowych danych epidemicznych, Kraska ocenił, że „pandemia osiągnęła pewną stabilizację”.

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19?


Stwierdził też, powołując się na gromadzone przez resort statystyki, że „epidemia upomniała się o osoby niezaszczepione”.

– Być może rozważyć należy obowiązek szczepień pewnych grup zawodowych. Mówimy tu o personelu medycznym, aczkolwiek mamy poziom wyszczepienia lekarzy 92 proc., pielęgniarek – 81 proc. – dodał.

Zobacz także: Burza po nowej okładce „Newsweeka”, Tomasz Lis oskarża. Posypią się pozwy?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej