RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Tragedia w Czernikowie. Rodzina, przyjaciele, strażacy żegnają zmarłą tragicznie Ewelinę

W wyniku zderzenia samochodu ratowniczego z tirem zginął także 62-letni strażak (fot. PAP/KW PSP Toruń)
W wyniku zderzenia samochodu ratowniczego z tirem zginął także 62-letni strażak (fot. PAP/KW PSP Toruń)

W poniedziałek w Czernikowie k. Torunia odbędzie pogrzeb 29-letniej druhny OSP, która zginęła w czwartek w wypadku, jadąc gasić pożar. W wyniku zderzenia samochodu ratowniczego z tirem zginął także 62-letni strażak.

Prokuratorskie śledztwo w sprawie wypadku OSP. Zginęło dwoje strażaków

Prokuratura Rejonowa w Lipnie jeszcze w czwartek rozpocznie śledztwo w sprawie wypadku w Czernikowie koło Torunia, w którym zginęło dwoje strażaków...

zobacz więcej

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, pogrzeb druhny Eweliny odbędzie się w poniedziałek w Czernikowie. Msza święta rozpocznie się w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła o godzinie 10. W uroczystościach pogrzebowych wezmą udział wysocy przedstawicieli strażackiej społeczności, władz lokalnych, a także rodzina i przyjaciele 29-latki, która z zawodu była ratownikiem medycznym i pielęgniarką.

Wypadek w Czernikowie


Wypadek wydarzył się w czwartek wcześnie rano w Czernikowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego. Strażacy z OSP Czernikowo jechali do pożaru w pobliskiej wsi Liciszewy.

Ich samochód, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z ciężarówką z alkoholem, która jechała „dziesiątką” w kierunku Warszawy. Na miejscu zginął 62–letni kierowca i siedząca obok niego 29–letnia druhna, a siedzący za nimi trzej druhowie zostali ranni i przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie. Dwóch z nich już zostało wypisanych do domu.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska poinformowała, że sprawie przesłuchano 62–letniego kierowcę ciężarówki i kilku świadków zdarzenia. Przeprowadzone na miejscu wypadku badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik negatywny, ale od mężczyzny pobrano krew do wykonania dalszych badań.Komenda Miejska Policji w Toruniu apeluje o zgłaszanie się świadków wypadku, wszystkie osoby mogące przyczynić się do wyjaśnienia sprawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej