RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Złe wieści dla Kurdej-Szatan. Nowy sondaż

Barbara Kurdej-Szatan (fot. Radosław NAWROCKI/Forum)
Barbara Kurdej-Szatan (fot. Radosław NAWROCKI/Forum)

Zdecydowana większość badanych zdecydowanie negatywnie ocenia skandaliczne słowa aktorki i prezenterki Barbary Kurdej-Szatan o funkcjonariuszach Straży Granicznej – tak wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski. Blisko połowa ankietowanych jest zdania, że celebrytka powinna zostać ukarana.

Kurdej-Szatan przeprasza i blokuje komentarze. Internauci nie dowierzają

Trzy godziny po tym, gdy okazało się, że aktorka straciła pracę w serialu „M jak miłość”, Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie i...

zobacz więcej

Na początku listopada aktorka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „maszynami bez serca i mózgu” oraz „mordercami”. Post po kilkudziesięciu godzinach usunęła.

Firma Play w przesłanym wówczas portalowi tvp.info oświadczeniu zapewniała, że w ramach współpracy Kurdej-Szatan gra jedynie „powierzoną jej w reklamach rolę”, a firma nie utożsamia się z jej poglądami prezentowanymi na prywatnych profilach. Dalszych konsekwencji dotąd nie wyciągnięto.

Gdy aktorka straciła rolę w serialu Telewizji Polskiej, przepraszała funkcjonariuszy, których nazwała „mordercami”. Jak informowaliśmy, sprawą wpisu celebrytki zajęła się prokuratura.

Media: Play nie przedłuży kontraktu z Kurdej-Szatan

Play nie przedłuży kontraktu z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan. „Mają dość zamieszania i awantur” – donosi serwis pudelek.pl, zajmujący się życiem...

zobacz więcej

Sondaż po słowach Kurdej-Szatan


Wypowiedź aktorki skrytykowali internauci. Z ankiety przeprowadzonej na panelu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że respondenci chcą ukarania Kurdej-Szatan i negatywnie postrzegają jej wypowiedź.

Portal podaje, że o skandalicznych słowach aktorki słyszało 82 proc. uczestników ankiety. Nie słyszało o nich zaledwie 18 proc. 12 proc. badanych ocenia słowa Kurdej-Szatan pozytywnie. Negatywnie postrzega je 66 proc. respondentów. 22 proc. nie miała zdania na ten temat.

„Kary domagać chciałoby się już mniej niż połowa internautów. Z potrzebą wszczęcia przez prokuraturę śledztwa w związku ze znieważeniem Straży Granicznej zgadza się z pełnym przekonaniem 29 proc. pytanych, mniej pewności co do tego ma 17 proc., a zdania nie ma 19 proc.” – czytamy.

Przeciwnego zdania jest 35 proc. respondentów. W tej grupie absolutną pewność ma 18 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej