RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Kilkudziesięciu terrorystów” zabitych w zaciętym starciu na zachodzie Nigru

Nigerskich żołnierzy w starciu wspomogło lotnictwo (fot. Christopher Pillitz/Getty Images)
Nigerskich żołnierzy w starciu wspomogło lotnictwo (fot. Christopher Pillitz/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 12 żołnierzy i „kilkudziesięciu terrorystów” poniosło w sobotę śmierć w rezultacie zaciętych walk na zachodzie Nigru – poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony tego kraju. Ten rejon Nigru jest od 2017 r. penetrowany przez ugrupowania zbrojne powiązane z Al Kaidą i z tzw. Państwem Islamskim.

Baza wojskowa zaatakowana przez terrorystów. Nie żyje siedmiu żołnierzy

Państwo Islamskie (IS) przyznało się do piątkowego ataku na żołnierzy w północnej Nigerii, w stanie Borno - poinformowała w sobotę organizacja w...

zobacz więcej

Do starcia z liczącym kilkuset islamistów oddziałem doszło – według opublikowanego komunikatu – w rejonie wioski Fantio, w departamencie Tera, gdzie żołnierze dostali się pod silny ogień.

Islamiści – jak podało ministerstwo obrony – ponieśli ciężkie straty. Co najmniej kilkudziesięciu poniosło śmierć. Zniszczono też pojazdy, którymi poruszali się napastnicy i zdobyto środki łączności, którymi się posługiwali.

Jak poinformowano, 12 żołnierzy wojsk rządowych poległ a ośmiu zostało rannych. Siły rządowe wsparło lotnictwo.

Do najbardziej zaciętych starć dochodzi w przygranicznych rejonach Nigru graniczących z Mali i Burkina Faso. W rezultacie trwających od 2017 r. walk poległy tam tysiące cywilów a miliony musiały opuścić swoje miejsca zamieszkania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej