RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Krokodyle kontra dziki. Pomysł radnych z Dębicy

Krokodyle miałyby przepłoszyć dziki (fot. Tim Graham/Getty Images)
Krokodyle miałyby przepłoszyć dziki (fot. Tim Graham/Getty Images)

Mieszkańcy Dębicy od lat mają problem z dzikami, które podchodzą blisko posesji. W odpowiedzi na kolejne pismo w tej sprawie, podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni wystąpili z wnioskiem formalnym i zaproponowali zasiedlenie lokalnych lasów wilkami, niedźwiedziami i krokodylami, które są naturalnymi wrogami dzików – informuje portal nowiny24.pl.

Spacer z psem, a po chwili ucieczka przed dzikim zwierzęciem

Tego spaceru mieszkanka Krakowa z całą pewnością długo nie zapomni. Kobieta spacerowała ze swoim psem, kiedy nagle na jej drodze stanął dzik....

zobacz więcej

„Jeśli my mamy problem z dzikami, a jeszcze przyjdą niedźwiedzie, wilki i krokodyle, to my nie wyjdziemy z domu” – mówił zirytowany pomysłem komisji Stanisław Oleksy, przewodniczący rady jednego z miejscowych osiedli.

Radni zapewniają jednak, że do tego nie dojdzie. „Widząc bezskuteczność dotychczasowych działań, zdecydowaliśmy się na taki absurdalny z pozoru wniosek, aby zwrócić uwagę na rangę problemu” – powiedział Szczepan Mroczek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Dębica i przewodniczący Komisji Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej.

Urząd Miasta w Dębicy będzie teraz musiał zająć się sprawą dzików. Na rozpatrzenie formalnego wniosku ma 14 dni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej