RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Unijny ambasador jako tęczowa, brodata Matka Boska na okładce niemieckiego magazynu

Sesja zdjęciowa z Ricardo Simonettim oburzyła internatów (fot. Jeremy Moeller/Getty Images; Instagram/Riccardo Simonetti)
Sesja zdjęciowa z Ricardo Simonettim oburzyła internatów (fot. Jeremy Moeller/Getty Images; Instagram/Riccardo Simonetti)

Najnowsze

Popularne

„Jak inaczej słynna z tolerancji tęczowa społeczność mogłaby świętować adwent, jeśli nie bluźnierczą prowokacją” – oburzeni internauci komentują w ten sposób najnowszą okładkę niemieckiego magazynu queer „Siegessäule Magazin”, na której pojawił się specjalny ambasador osób LGBTQ przy Parlamencie Europejskim. Aktywista Riccardo Simonetti pozuje na niej do roli brodatej Matki Boskiej, a Święta Rodzina jest przedstawiona jako para jednopłciowa. „Bardzo odważnie, teraz czekamy na transseksualnego Mahometa” – dodają komentujący.

Maryja zamalowana farbą w klipie LGBT z Rabiejem i Biedroniem

Gejowscy celebryci Dawid Mycek-Kwieciński i Jakub Kwieciński-Mycek opublikowali teledysk, w którym przedstawiono akt profanacji figury Matki Bożej...

zobacz więcej

Riccardo Simonetti to pochodzący z Berlina aktywista i ambasador dobrej woli Unii Europejskiej zajmujący się społecznością LGBT.

Homoseksualna Święta Rodzina. Ambasador UE szokuje


Mężczyzna pojawił się na okładce grudniowego wydania „Siegessäule Magazin”, niemieckiego pisma dla środowisk queer. Do zdjęć pozuje z gęstym zarostem na twarzy, w białej szacie i niebieskim welonie na głowie, w rękach trzymając lalkę przedstawiającą Jezusa. Całość jednoznacznie nawiązuje do postaci Maryi.

Tym bardziej, że na innym ze zdjęć Simonetti pojawia się z innym mężczyzną, a fotografia w tęczowych kolorach symbolizuje homoseksualną Świętą Rodzinę.

„Jeśli zignorujemy fakt, że Jezus nie był biały, możemy uwierzyć, że Matka Boska miała brodę, dlaczego nie?” – oświadczył aktywista, publikując w sieci okładkową sesję. W swoim wpisie oskarżył też „światowy mainstream” o homofobię w postrzeganiu osób z AIDS.


Oburzenie antychrześcijańską prowokacją


Prowokacyjnym wobec chrześcijan zachowaniem ambasadora LGBT przy Parlamencie Europejskim oburzeni są internauci. W komentarzach w mediach społecznościowych protestują przeciwko bluźnierczej sesji zdjęciowej.

Jeden z komentujących rzuca „wyzwanie” aktywiście, by następnym razem zaprezentował się jako „tęczowy” Mahomet. „Gdyby tak samo przedstawił Mahometa, muzułmanie z całej Europy wyszliby na ulice. Ale oni nienawidzą chrześcijan i jednocześnie boją się i szanują muzułmanów, więc nigdy się to nie wydarzy” – uważa kolejny z internautów.

Poruszające wideo. Staruszka ucałowała stopy aktywistki LGBT

Podczas protestu przeciwko nagonce na Radio Maryja doszło do niecodziennej sytuacji. Jedna ze starszych kobiet podeszła do aktywistki LGBT, która...

zobacz więcej

„Współczuję ci, że musisz uciekać się do tego rodzaju bluźnierstwa, by zwrócić na siebie uwagę. Niech Pan zmiłuje się nad twoją duszą” – pisze inny.

„Facebook powinien to zablokować”


Pojawiły się też wezwania, by Simonetti stracił swoją funkcję unijnego ambasadora LGBT.

Z informacji na jego stronie wynika, że został specjalnym wysłannikiem do spraw LGBT w Parlamencie Europejskim w 2021 roku. W komentarzach pod wpisem transaktywisty na Facebooku internauci pytają, czemu nie odważy się pośmiać z własnej matki i dodają: „Okaż trochę szacunku, jeśli sam go oczekujesz”.

„To niestosowne, obraźliwe i lekceważące. Co się stało z inkluzyjnością? Jestem pewien, że chrześcijanie lub niewierzący tradycjonaliści czują się tym urażeni. To dokładnie tak samo, jak gdyby ktoś opublikował treści homofobiczne. Jedyna różnica polega na tym, że w takim przypadku Facebook zablokowałby już post i zawiesił konto wydawcy. I uważam, że byłoby to całkowicie słuszne. Dlaczego więc ten obraz nie został jeszcze ocenzurowany?” – podsumowuje inny komentujący.

Zobacz także: Nergal z butem na obrazie Matki Boskiej. Szokująca decyzja sądu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej