RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Służba bezpieczeństwa zlikwidowała omyłkowo 13 cywilów

Służba bezpieczeństwa omyłkowo otworzyła ogień do grupy cywilów (fot. Nasir Kachroo/NurPhoto via Getty Images)
Służba bezpieczeństwa omyłkowo otworzyła ogień do grupy cywilów (fot. Nasir Kachroo/NurPhoto via Getty Images)

Służba bezpieczeństwa omyłkowo otworzyła ogień do grupy cywilów jadących mikrobusem na drodze w stanie Nagaland położonym w północno–wschodniej części Indii, zabijając 13 osób. Do incydentu doszło w sobotę. „India Today” podaje, że wśród zabitych jest żołnierz.

Nie żyją cztery noworodki. Tragedia w szpitalu

Makabryczny pożar w szpitalu w środkowych Indiach. W stanie Madhya Pradesh strażacy uratowali przed ogniem 36 dzieci. Ratownikom nie udało się...

zobacz więcej

Ofiarami incydentu w Oting są górnicy wracający po dniówce z kopalni węgla kamiennego do domu. Gdy po wielu godzinach oczekiwania rodziny zaniepokoiły się losem swych bliskich, wysłały one zwiad, który odkrył ciała rozstrzelanych górników. Lokalne media twierdzą, że górników zlikwidowano przez pomyłkę.

Indyjski minister spraw wewnętrznych Amit Szah wydał w niedzielę oświadczenie, w którym zaznaczył, że jest „boleśnie dotknięty” śmiercią mieszkańców stanu Nagaland spowodowanej strzelaniną. „Władze stanowe szczegółowo zbadają ten incydent i zrobię wszystko co w ich mocy, by sprawiedliwości stało się zadość” – obiecał rodzinom ofiar na Twitterze. Neiphiu Rio, mer miasta Oting, w pobliżu, którego doszło do strzelaniny, zaapelował do mieszkańców o zachowanie spokoju. Powiadomił też, że zarządził złożenie wniosku do prokuratury o wszczęcie śledztwa w sprawie.

Tymczasem w miasteczku i w okolicach rośnie napięcie. Nieznani sprawcy spalili dwa pojazdy służby bezpieczeństwa – podaje w niedzielę „India Today”. Lokalne władze zapewniają, że policja kontroluje sytuację w regionie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej