RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niebezpieczny incydent nad Morzem Czarnym. Samolot pasażerski musiał zmienić wysokość lotu

Samolot rozpoznawczy NATO (fot. Getty Images)
Samolot rozpoznawczy NATO (fot. Getty Images)

Samolot pasażerski rosyjskich linii lotniczych Aerofłot, lecący z Tel Awiwu do Moskwy, został zmuszony do zmiany wysokości lotu nad Morzem Czarnym po tym, jak samolot rozpoznawczy NATO opuścił wyznaczony tor lotu - poinformowała w sobotę Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji Rosawiacja.

Ile Rosja wydaje na utrzymanie wojsk przy granicy z Ukrainą? Padła konkretna kwota

Utrzymanie 94 tys. żołnierzy przy ukraińskich granicach kosztuje Rosję ok. 10 mln dolarów dziennie – oszacował ukraiński ekspert Andrij Ryżenko,...

zobacz więcej

Według władz Aerofłotu samolot, którym leciało 142 pasażerów, musiał zejść ze swojej wysokości po tym, jak kontrola ruchu lotniczego poinformowała, że inny samolot wleciał w jego korytarz powietrzny.

Z kolei Rosawiacja podała, że mniejszy samolot, lecący z czarnomorskiego kurortu Soczi do Skopje, również musiał zmienić kurs z powodu obecności w pobliżu samolotu NATO.

Nie podano, do którego członka NATO należał samolot rozpoznawczy. Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało jedynie, że zleciło eskortowanie dwóch amerykańskich wojskowych samolotów rozpoznawczych nad Morzem Czarnym.

Rosawiacja oświadczyła, że wzrost liczby lotów samolotów NATO w regionie stwarza zagrożenie dla samolotów cywilnych i że Moskwa planuje złożyć w tej sprawie skargę dyplomatyczną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej