RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Wygrana i rekord Polski. Świetny start Andżeliki Wójcik

Andżelika Wójcik ustanowiła rekord Polski na dystansie 500 m (fot. arch.PAP/G.Michałowski)
Andżelika Wójcik ustanowiła rekord Polski na dystansie 500 m (fot. arch.PAP/G.Michałowski)

Panczenistka Andżelika Wójcik czasem 36,775 s pobiła rekord Polski na 500 m i wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. Najlepszy wynik w karierze uzyskała również sklasyfikowana w sobotę na 12. pozycji Kaja Ziomek – 37,394.

Podium było blisko. Polacy na czwartym miejscu w drużynie

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli w Wiśle czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata. Zwyciężyła reprezentacja Austrii, która o...

zobacz więcej

Wójcik minimalnie wyprzedziła Rosjankę Angelinę Golikową – 36,786, a na trzeciej pozycji uplasowała się inna reprezentantka Rosji Olga Fatkulina – 36,937.

25-letnia Wójcik została pierwszą w historii reprezentantką Polski, która pokonała 500 m w czasie poniżej 37 sekund. W piątek również poprawiła rekord kraju, ale wówczas miała wynik minimalnie powyżej tej granicy – 37,031.

Dopiero szóste miejsce zajęła w sobotę prowadząca w klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Erin Jackson - 37,029. Wójcik awansowała na piątą pozycję w cyklu, Ziomek jest na ósmej.

Zawody w Salt Lake City, które potrwają do niedzieli, są przedostatnią szansą zdobycia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Ostatnia okazja na ich wywalczenie będzie w przyszły weekend w Calgary.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej