RAPORT

Wojna na Ukrainie

Makabryczny wypadek w Kenii. Autobus porwany przez silny nurt rzeki [WIDEO]

17 osób udało się uratować z tonącego autobusu (fot. D.Odhiambo/SOPA/LightRocket/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
17 osób udało się uratować z tonącego autobusu (fot. D.Odhiambo/SOPA/LightRocket/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Co najmniej 20 osób zginęło w sobotę w wypadku autobusu wiozącego członków katolickiego chóru z miasta Mwingi we wschodniej Kenii – poinformowała Charity Ngilu, gubernator hrabstwa Kitui, w którym doszło do tragedii. Film z dramatycznego zdarzenia został opublikowany w mediach społecznościowych.

Autobus z dużą prędkością uderzył w budynek. Jest wiele ofiar

Co najmniej 19 osób zginęło, a 20 zostało rannych w katastrofie autobusu w środkowym Meksyku. Jak poinformowała policja, autobus z dużą prędkością...

zobacz więcej

Zdaniem lokalnej policji kierowca autobusu próbował przejechać przez podtopiony most, jednak silny nurt porwał pojazd i wciągnął go do rzeki.

– Co najmniej 17 osób uratowano z pojazdu tonącego w rzece Enziu – poinformowała Ngilu. Komendant policji Joseph Yakan powiedział, że wszczęto już śledztwo mające zbadać przyczynę tragedii.

Jak poinformował na Twitterze miejscowy polityk Mike Sonko autobusem podróżowali członkowie chóru katolickiego, którzy jechali na ślub.

W ostatnich tygodniach wschodnie regiony Kenii doświadczały wyjątkowo obfitych opadów deszczu, które doprowadziły do spiętrzenia wód w przecinających tę część kraju rzekach.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej