RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prorosyjscy separatyści z Donbasu otrzymali legitymacje partii Putina

Były premier Dmitrij Miedwiediew został ponownie wybrany przewodniczącym Jednej Rosji (fot. PAP/EPA/YULIYA ZIRYANOVA / SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE / POOL)
Były premier Dmitrij Miedwiediew został ponownie wybrany przewodniczącym Jednej Rosji (fot. PAP/EPA/YULIYA ZIRYANOVA / SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE / POOL)

Były premier Rosji Dmitrij Miedwiediew wręczył legitymacje członkowskie rządzącej partii Jedna Rosja przywódcom prorosyjskich separatystów w Donbasie, Denysowi Puszylinowi i Leonidowi Pasicznykowi.

Biden o „czerwonej linii” Putina. Prezydent USA odpowiada na pytanie polskiego dziennikarza

Odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia w Białym Domu prezydent USA Joe Biden oświadczył, że nie akceptuje wyznaczonej przez...

zobacz więcej

Puszylin jest przywódcą tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), struktury powołanej przez separatystów na kontrolowanych przez nich terenach w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Pasicznyk stoi na czele analogicznej struktury w obwodzie ługańskim – Ługańskiej Republiki Ludowej.

O przyjęciu separatystów z Donbasu do Jednej Rosji poinformowała sama partia na swojej stronie internetowej. Miedwiediew, choć nie jest już szefem rządu, został w sobotę ponownie wybrany przewodniczącym partii.

Uczestniczka spisku w USA


Legitymację partyjną otrzymała również Maria Butina, która w 2019 roku została skazana przez sąd w Waszyngtonie na 1,5 roku więzienia po przyznaniu się do udziału w spisku przeciwko USA. Butina, która po wyroku została deportowana do Rosji, zasiada teraz w niższej izbie parlamentu Rosji, Dumie Państwowej. Nie przeszła do parlamentu bezpośrednio w wyniku wyborów, ale przypadł jej mandat, którego zrzekł się jeden z gubernatorów.

Członkami Jednej Rosji są ministrowie rosyjskiego rządu, gubernatorzy i wysokiej rangi urzędnicy. Partia pełni rolę zaplecza politycznego Władimira Putina, choć prezydent Rosji formalnie do niej nie należy. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej