RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jest termin rozmowy Bidena z Putinem. Tematem Ukraina

Władimir Putin i Joe Biden odbędą wideokonferencję (fot. PAP/EPA (2)
Władimir Putin i Joe Biden odbędą wideokonferencję (fot. PAP/EPA (2)

Prezydent USA Joe Biden przeprowadzi w najbliższy wtorek rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem za pośrednictwem łączą wideo. Jej tematem będą między innymi ostatnie napięcia na linii Rosja-Ukraina – poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła w Białym Domu.

Biden o „czerwonej linii” Putina. Prezydent USA odpowiada na pytanie polskiego dziennikarza

Odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia w Białym Domu prezydent USA Joe Biden oświadczył, że nie akceptuje wyznaczonej przez...

zobacz więcej

Joe Biden wyrazi zaniepokojenie w związku z koncentracją rosyjskich wojsk w pobliżu ukraińskiej granicy oraz podkreśli amerykańskie wsparcie dla niepodległości i terytorialnej integralności Ukrainy – podał Reuters.

Kreml potwierdził w sobotę, że we wtorek dojdzie do rozmowy Władimira Putina z prezydentem USA – podała agencja Interfax. Władze Rosji poinformowały, że tematem będą stosunki dwustronne obu państw, sytuacja wokół Ukrainy oraz implementacja porozumień zawartych podczas ostatniego i jak dotychczas jedynego spotkania Bidena i Putina w czerwcu bieżącego roku w Genewie.

Wideokonferencja


Jako pierwszy o terminie rozmowy przywódców USA i Rosji poinformował w czwartek dziennik „Kommiersant”. Data 7 grudnia miała być wtedy jeszcze rozważana, jednak – jak podała wówczas gazeta – ostateczna decyzja o terminie przeprowadzenia wideokonferencji jeszcze nie zapadła. O tym, że rozmowa Putina i Bidena odbędzie się przed końcem 2021 roku w formie online informował wcześniej amerykański dziennik „Washington Post”.

W czwartek sekretarz stanu USA Antony Blinken spotkał się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem w Sztokholmie i zażądał od Rosji wycofania wojsk z granicy z Ukrainą. Ławrow odparł, że Zachód „igrał z ogniem”, odmawiając Rosji głosu w sprawie dalszej ekspansji NATO na kraje byłego ZSRR. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej