RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dzieci i martwy św. Mikołaj w lesie. Żaryn o szokującym wideo białoruskiej propagandy

Nagranie opublikował w mediach społecznościowych Stanisław Żaryn (fot. tt/@StZaryn)
Nagranie opublikował w mediach społecznościowych Stanisław Żaryn (fot. tt/@StZaryn)

„Propaganda białoruska w natarciu. Dzieci cudzoziemców są wykorzystywane do produkcji materiałów propagandowych. Tym razem wykorzystano motywy dotyczące Świąt Bożego Narodzenia” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

„Cyniczna i brutalna gra” Białorusi. Żaryn: Takie plotki rozpuszczają wśród migrantów

W okolicach Terespola (woj. lubelskie) białoruscy funkcjonariusze ostrzelali z broni pneumatycznej maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy...

zobacz więcej

Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych napisał na Twitterze, że białoruskie służby wykorzystują dzieci migrantów do działań propagandowych.

Na dołączonym filmie z granicy widać grupę dorosłych i dzieci. Niektóre z nich trzymają dziecięce rysunki, na których widać m.in. świętego Mikołaja leżącego z lesie. Obok widnieje napis po angielsku: „Czekamy tutaj na ciebie”.

„Działania propagandy rosyjskiej i białoruskiej mają na celu wywarcie dodatkowej presji na Polskę, by zgodziła się na szlak migracyjny organizowany przez służby białoruskie” – stwierdził Żaryn.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej