RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

PSL wybrało prezesa. Bez niespodzianek

Władysław Kosiniak-Kamysz kieruje PSL od listopada 2015 roku (fot. PAP/Paweł Supernak)
Władysław Kosiniak-Kamysz kieruje PSL od listopada 2015 roku (fot. PAP/Paweł Supernak)

Kongres PSL ponownie wybrał na prezesa partii Władysława Kosiniaka-Kamysza. – Wybory prezydenckie zahartowały mnie, jestem silniejszy, mam więcej doświadczenia i więcej mocy, żeby prowadzić Polskie Stronnictwo Ludowe – mówił przed wyborami polityk, który kieruje Ludowcami od listopada 2015 roku.

Kosiniak-Kamysz: Jestem silniejszy i mam więcej mocy, by prowadzić PSL

Wybory prezydenckie zahartowały mnie, jestem silniejszy, mam więcej doświadczenia i więcej mocy, żeby prowadzić Polskie Stronnictwo Ludowe –...

zobacz więcej

W sobotę w Warszawie obraduje kongres PSL, który wybiera władze partii. Oprócz prezesa zostaną też wybrani: Rada Naczelna i jej przewodniczący, Główny Sąd Koleżeński oraz Główna Komisja Rewizyjna.

W wyborach na prezesa partii na Kosiniaka-Kamysza głos oddało 742 delegatów, a na jego kontrkandydata, którym był poseł Stefan Krajewski 87. Łącznie głosowało 833 delegatów, z czego 4 głosy były nieważne

Szef PSL: Dobre pomysły


Kosiniak-Kamysz po wyborze dziękował za każdy oddany głos i za zaufanie. – Moi drodzy, dziękuje mojemu kontrkandydatowi, bo podszedł do tych wyborów poważnie, przedstawił dobre wnioski, dobre pomysły. Stefan jesteś przyszłością Polskiego Stronnictwa Ludowego – podkreślił lider PSL.

– Dziękuję za tak silny mandat. Być szefem organizacji przez sześć lat to jest już wielkie wyróżnienie. To dla mnie jest ogromny zaszczyt, ale to dla mnie jest też ogromny mandat, za który dziękuję – powiedział Kosiniak-Kamysz. – To jest dla mnie wyraz wielkiego zaufania moich koleżanek i kolegów, mojego ukochanego Polskiego Stronnictwa Ludowego – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Planowany na jesień 2020 roku kongres PSL został przełożony ze względu na epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich. Zgodnie ze statutem PSL, prezesa partii wybiera się na kongresie bezwzględną większością głosów spośród co najmniej dwóch kandydatów.

Tydzień przed kongresem Kosiniak-Kamysz poniósł niespodziewaną, prestiżową porażkę. Utracił stanowisko przewodniczącego Rady Głównej Ludowych Zespołów Sportowych. Nowym szefem LZS został poseł Mieczysław Baszko z Partii Republikańskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej