RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Rajd Barbórka. Policja uniemożliwiła jazdę załodze

Załoga nie mogła kontynuować ścigania (fot. FB/Sylwia Zaborowska)
Załoga nie mogła kontynuować ścigania (fot. FB/Sylwia Zaborowska)

Kuriozalna sytuacja przed startem drugiego dnia zmagań na 59. Rajdzie Barbórka. W sobotę rano stołeczna policja zakazała dalszej jazdy jednej z załóg, ponieważ poruszała się rajdówką po publicznej drodze. Później doszło do kolejnych takich zatrzymań.

Kubica zostaje w F1? To już oficjalne

PKN Orlen pozostanie sponsorem tytularnym zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing – poinformował w środę koncern. Oficjalnie potwierdzono też, że...

zobacz więcej

Zdarzenie, do którego doszło na ulicy Powstańców Śląskich na warszawskim Bemowie opisała Sylwia Zaborowska, pilotka Michała Łusiaka. Załoga przyjechała fordem sierrą XR4i.

„Panowie po wnikliwej kontroli tuż po naszym wyjeździe z serwisu błyskotliwie stwierdzili, że pojazd jest za głośny, ma wydech w nieodpowiednim miejscu, posiada klatkę, i zupełnie nie nadaje się do użytkowania na drogach publicznych” – napisała na Facebooku.

„Pragnę nadmienić, że corocznie nasze Martini przechodzi przegląd techniczny, posiada wszelkie wymagane atesty, certyfikacje! Procedura BK zawsze wypada pomyślnie – wszyscy ci fachowcy widocznie byli w błędzie! Paranoja” – skomentowała. „Mimo wsparcia ze strony organizatora dostaliśmy czerwoną kartkę” – napisała.

Portal Interia.pl podaje, że później doszło do kolejnych zatrzymań. Spotkało to między innymi audi quattro S1 załogi Grzegorz Olchawski/Łukasz Wroński. Policjanci zabrali im dowód rejestracyjny za głośny wydech, klatkę bezpieczeństwa oraz sportowe opony. Ta załoga miała więcej szczęścia i mogła wystąpić w kryterium na Karowej.59. Rajd Barbórka wygrali Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Maciej Maciej Szczepaniak. To ósmy z rzędu triumf kierowcy w tej imprezie. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej