RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Reszta dnia ze śniegiem i mrozem [PROGNOZA]

Jaka pogoda czeka nas w weekend? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Jaka pogoda czeka nas w weekend? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W sobotę po południu rozpogodzenia możliwe tylko w południowo-wschodniej części kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i miejscami możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem – przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

Prognoza pogody na weekend

Weekend w większości kraju będzie pochmurny, miejscami wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. – Dziś więcej rozpogodzeń prognozujemy tylko na...

zobacz więcej

Najwięcej rozpogodzeń i grudniowego słońca powinno być po południu na południowym wschodzie – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Poza tym obszarem, zachmurzenie będzie duże. Miejscami możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem – ostrzegł Gawron.

– Temperatura po południu i wczesnym wieczorem od minus 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do 3 stopni na zachodzie – przekazał. W podgórskich obszarach Karpat ma być od minus 5 stopni do zera.

IMGW: wiatr słaby i umiarkowany


Synoptyk powiedział, że w większości regionów do wieczora wiatr będzie słaby i umiarkowany południowy. – Na południowym zachodzie jednak i nad morzem wiatr również z kierunków południowych, okresami porywisty, na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/godz. – podkreślił.

W niedzielę pogodę w Polsce kształtował będzie rozległy niż ośrodkami nad Bałkanami, Czechami oraz Niderlandami, na północy kraju zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Ciśnienie będzie spadać. W większości kraju zachmurzenie durze, temperatura na małym plusie w większości kraju. W Zakopanem spodziewany jest -1 stopień. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej