RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nagranie z Lempart i panią sprzątającą dotarło za granicę. Internauci komentują

Marta Lempart oblała farbą wejście do biurowca w Warszawie (fot. TT)
Marta Lempart oblała farbą wejście do biurowca w Warszawie (fot. TT)

Liderka Strajku Kobiet i aktywiści kpili z pani sprzątającej pod siedzibą PiS w Warszawie, po tym jak Marta Lempart wylała farbę na drzwi i schody prowadzące do budynku. Kobieta zwróciła uwagę sprawczyni, by po sobie posprzątała. Lempart nie uszanowała jednak jej słów i pracy. Nagrania z tego zdarzenia trafiły do mediów społecznościowych. Internauci z wielu krajów komentując to, stanęli w obronie sprzątaczki.

„Lempart wzywa do przełamania kordonu; zachęca do zwarcia nie zważając na niczyje zdrowie”

Zanim posądzi się policję o bezpodstawne użycie gazu wobec protestujących warto odnieść się do przyczyny – apeluje wiceminister spraw zagranicznych...

zobacz więcej

Film z Martą Lempart i panią sprzątającą trafiło do hiszpańskojęzycznych odbiorców dzięki hiszpańskiemu dziennikarzowi portalu „El Español” Cristianowi Camposowi, który opublikował je w mediach społecznościowych.

„Aktywistka feministyczna wygłasza swoje przemówienie nad podłogą, którą poplamiła czerwoną farbą. Wychodzi pani sprzątająca, zostawia jej wiadro i mopa, i mówi jej, że może już zacząć szorować. Cóż za doskonała metafora tego, czym jest lewica”. – skomentował Cristian Campos.

„Proaborcyjna feministka rozpryskuje farbę na podłogę w proteście »o prawa kobiet«. »Tu jest wiadro. Posprzątaj to. Nie zrobię tego za darmo« – mówi miejscowa pracownica” – napisał internauta hiszpańskojęzyczny.

Ktoś inny wskazał: „Radykalna feministka w Polsce manifestuje za reformą prawa aborcyjnego, malując farbą na podłodze budynku państwowego, ale nie spodziewała się, że sprzątaczka przyniesie jej wiadro i mopa, i powie jej, że musi to posprzątać”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
„Zacznij sprzątać i zostaw to przemówienie i w ten sposób pokaż jak bardzo jesteś feministką, szanując pracę innych” – skomentował inny użytkownik Twittera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej