RAPORT

Pogarda

Zapytano Polaków o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. Tak odpowiedzieli

Szczepienie przeciw COVID-19 (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Szczepienie przeciw COVID-19 (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

W Europie trwa dyskusja nad obowiązkiem szczepień przeciw COVID-19, a niektóre kraje już zdecydowały się na taki krok. Pracownia SW Research na zlecenie portalu rp.pl zapytała Polaków co o tym sądzą. Podsumowanie sondażu wskazuje na przewagę zwolenników obowiązkowych szczepień.

Ile osób w Polsce ukarano za brak maseczki? Znamy statystyki

Od początku sierpnia ukaraliśmy ponad 145 tys. osób, które mimo zwrócenia przez policjantów uwagi, nie chciały zastosować się do obowiązku...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Uczestników badania zapytano czy – ich zdaniem – „szczepienia na COVID-19 powinny być w Polsce obowiązkowe”.

Obowiązkowe szczepienia? Więcej głosów na „tak”


Na zadane w ten sposób pytanie „tak” odpowiedziało 43,5 proc. respondentów. Odpowiedzi „nie” udzieliło 40,8 proc. badanych. 15,7 proc. nie ma zdania w tej spawie.

Udział procentowy respondentów popierających obowiązek szczepień wzrasta wraz z wiekiem (32 proc. wśród najmłodszych, 52 proc. wśród najstarszych). Przymus szczepień popiera częściej niż co druga osoba (51 proc.) z dochodami przekraczającymi 5000 zł i ponad połowa (53 proc.) mieszkańców największych miast” – komentuje, cytowany przez portal, prezes zarządu SW Research Przemysław Wesołowski. Badanie zostało przeprowadzone wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 30.11-1.12.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Zobacz także: COVID-19. Nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej