RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Oświetlaj, nie oślepiaj”. Policja apeluje o regularne sprawdzanie świateł

„Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” to hasło kończącej się kampanii policyjnej. To już ostatni weekend akcji, trwającej od drugiej połowy listopada, w ramach której funkcjonariusze prowadzą działa kontrolno-prewencyjne, by sprawdzać stan oświetlenia pojazdów. Ponadto, policjanci wraz z partnerami inicjatywy dają możliwość kierowcom darmowego sprawdzenia oświetlenia na blisko 1000 stacji kontroli pojazdów w Polsce.

Z dnia na dzień biją rekordy. Zatrzymano samochód z licznikiem „przekręconym” o milion

Krakowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dostawczym mercedesem sprinterem. Powodem było niesprawne oświetlenie pojazdu....

zobacz więcej

To już VI edycja kampanii, w ramach której policja apeluje: „oświetlaj – nie oślepiaj. Sprawdzaj światła regularnie”. Jak podano, jej celem jest zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Akcję zainicjowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego.

Policja przypomina, że w okresie jesiennym sprawne i prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia – pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę na drodze bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Sobota to ostatni dzień, kiedy na stacjach kontroli pojazdów kierowcy mają możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Zobacz także: Piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na pasy


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej