RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Krwawe dożynki: jedna osoba nie żyje, ponad 30 rannych. Skazali kucharza

Winne mięso mielone w cieście pasterskim (fot. Shutterstock)
Winne mięso mielone w cieście pasterskim (fot. Shutterstock)

Dożynkowa impreza w wiejskim pubie w Northamptonshire w środkowej Anglii zakończyła się tragedią. Jedna z uczestniczek nie żyje, a 31 osób doznało ostrego zatrucia pokarmowego. Winny okazał się kucharz przyrządzający ciasto pasterskie. W sądzie tłumaczył, że nie doszłoby do tego, gdyby... nie był pospieszany. Usłyszał wyrok.

Kucharz rodziny Kim Dzong Una zniknął. Żył z wywiadów o tym, co je przywódca

Japońskie media twierdzą, że Kim Dzong Un wtrącił zza kraty kucharza, który przez ponad dekadę pracował dla jego rodziny. Kenji Fujimoto żył z...

zobacz więcej

Impreza odbyła się na początku października 2018 roku w pubie Crewe Arms i zakończyła się tragicznymi konsekwencjami.

Cało z dożynek wyszli tylko wegetarianie


Jedna z jej uczestniczek, 92-letnia Elizabeth Neuman, wielokrotnie wymiotowała po zjedzeniu ciasta, a następnie zmarła z powodu krwotoku układu pokarmowego. Brytyjskie media opisują, że kolejnych kilkudziesięciu gości imprezy odczuwało jedynie „nieprzyjemne” skutki zatrucia pokarmowego.

Spośród 35 gości dożynek nie zachorowały tylko trzy osoby – to wegetarianie, którzy nie zdecydowali się na poczęstunek mięsnym daniem.

Kucharz skazany


Kucharz John Croucher, który był wówczas szefem kuchni, usłyszał teraz wyrok: cztery miesiące pozbawienia wolności, w zawieszeniu na rok. Mężczyzna przyznał się do naruszenia przepisów brytyjskiego prawa żywnościowego.

Polak wśród stu najlepszych kucharzy na świecie

Wojciech Modest Amaro przyzwyczaił nas do tego, że lubi wznosić się na kulinarne wyżyny. To jego restauracja jako pierwsza w Polsce zdobyła...

zobacz więcej

– „Wyrzuty sumienia” to niedopowiedzenie. To coś, czego nie zapomnę nigdy. Nienawidzę tego mówić, naprawdę nienawidzę, ale myślę, że spieszyłem się. Byłem w pośpiechu – tłumaczył przed sądem koronnym w Reading.

Winne mięso w cieście pasterskim


Jak opisywała sędzia Sarah Campbell, mięso mielone wykorzystane do przygotowania dożynkowego ciasta pasterskiego „nie było odpowiednio ugotowane i zostało umieszczone na patelni z lodowatą wodą”. – Croucher musiał wyjść, więc włożył mięso w folię spożywczą i wstawił je na noc do lodówki. Po przyjściu ugotował je ponownie i dodał ciepłe puree ziemniaczane. Nie zmierzył temperatury podczas podawania – wyjaśniła.

Członkowie lokalnej wspólnoty kościelnej nie chcieli odwetu ani na pubie, ani na kucharzu. Sąd uznał jednak, że zaniedbania w kuchni lokalu trwały od dłuższego czasu. Właściciel pubu ma zapłacić 9 tys. funtów grzywny i pokryć koszty sądowe. Jego firmę ukarano grzywną 3 tys. funtów.

Zobacz także: Zmarł kucharz, który wpadł do gara z gorącą zupą

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej