RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prognoza pogody na weekend

Miejscami wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Miejscami wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Weekend w większości kraju będzie pochmurny, miejscami wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. – Dziś więcej rozpogodzeń prognozujemy tylko na wschodzie, ale tam także może poprószyć śnieg – powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Anna Woźniak.

Czeka nas mroźna i śnieżna zima? Jest prognoza długoterminowa

IMGW opublikował długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na zimę 2021/2022 i początek wiosny 2022. Wynika z niej, że w kolejnych miesiącach...

zobacz więcej

Woźniak dodała, że większe opady spodziewane są na północy. – Strefa z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem wkroczy od północnego zachodu, najwięcej tych opadów wciąż będzie na północy, szczególnie na Wybrzeżu – mówiła Anna Woźniak.

Poinformowała, że w niedzielę i na początku tygodnia czeka nas jeszcze większe zachmurzenie, również prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

– Na razie nie widać zdecydowanego ochłodzenia, Polska znajduje się w chłodnej, polarnomorskiej masie powietrza, która będzie dawała sporo opadów i temperaturę w ciągu dnia około 0, bądź delikatnie na plusie, natomiast ewentualne nocne spadki temperatury będą zależały tylko od rozpogodzeń – zapowiedziała Anna Woźniak.

Dziś w ciągu dnia najchłodniej będzie na południu Małopolski i Podkarpacia, tam minus 5 stopni. Na pozostałym obszarze kraju od minus 1 na Suwalszczyźnie i Pomorzu, do 3 stopni na Dolnym Śląsku. W niedzielę temperatura podobna: od minus 3 stopni na północnym wschodzie, przez 1 stopień w centrum, do 3 stopni na zachodzie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej