RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Biden o „czerwonej linii” Putina. Prezydent USA odpowiada na pytanie polskiego dziennikarza

Joe Biden ocenił, że czeka go długa rozmowa z Władimirem Putinem (fot. PAP/EPA/Jim Lo Scalzo)
Joe Biden ocenił, że czeka go długa rozmowa z Władimirem Putinem (fot. PAP/EPA/Jim Lo Scalzo)

Najnowsze

Popularne

Odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia w Białym Domu prezydent USA Joe Biden oświadczył, że nie akceptuje wyznaczonej przez Władimira Putina czerwonej linii w sprawie Ukrainy. Wcześniej amerykański prezydent powiedział, że przygotowuje kompleksowy pakiet środków zaradczych, które uczynią potencjalną rosyjską agresję wobec Ukrainy „bardzo trudną”.

USA: Wołodymyr Zełenski spotkał się z Joem Bidenem

USA i Ukraina wspólnie sprzeciwiają się projektowi Nord Stream 2 – napisano we wspólnym oświadczeniu prezydentów obu krajów po spotkaniu w Białym...

zobacz więcej

Przed odlotem Joego Bidena helikopterem Marine One na weekend do Camp David, korespondent Polskiego Radia w Białym Domu zapytał amerykańskiego przywódcę czy akceptuje czerwoną linię Władimira Putina w sprawie Ukrainy.

Biden: Czeka mnie długa rozmowa z Putinem


– Nie akceptuję niczyich czerwonych linii – odpowiedział. Zapytany o potencjalną inwazję rosyjskich wojsk na Ukrainę Joe Biden powiedział, że amerykańskim władzom znane są działania Rosji od dłuższego czasu i że czeka go długa rozmowa na ten temat z Władimirem Putinem.

Wcześniej amerykański prezydent poinformował, że rząd USA przygotowuje znaczącą odpowiedź na potencjalną rosyjską agresję na Ukrainie. – Składam w całość kompleksowy pakiet wymiernych kroków, które uczynią bardzo, bardzo trudną realizację planów Putina, których się wszyscy obawiają – powiedział Joe Biden. Prezydent USA dodał, że on i członkowie jego administracji prowadzą w tej sprawie konsultacje z Ukrainą i europejskimi sojusznikami.

Przeczytaj też: Trupy z szafy Huntera Bidena

Według nieoficjalnych informacji, wideokonferencja przywódców USA i Rosji spodziewana jest w najbliższych dniach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej