RAPORT

Wojna na Ukrainie

Na widok policji gaz do dechy i pod prąd. Kurier migrantów schwytany [WIDEO]

Po zatrzymaniu wyjaśniło się, dlaczego chciał za wszelką cenę uciec (fot. YT/policie.cz)
Po zatrzymaniu wyjaśniło się, dlaczego chciał za wszelką cenę uciec (fot. YT/policie.cz)

Rutynowa kontrola pojazdu zamieniła się w dramatyczny pościg przez kilka miejscowości. Podróżujący autostradą Bratysława-Brno w okolicach Brzecławia na południowych Morawach kierowca chryslera voyagera na węgierskich numerach zareagował na polecenie zatrzymania się wydane przez policjantów dociśnięciem gazu. Rozpoczęła się pogoń.

Uciekinier zjechał z autostrady i wykonując niebezpieczne manewry przejechał przez kilka miejscowości, starając się zgubić policję. Nie chciał się poddać nawet, gdy został zmuszony do zatrzymania. Poddał się dopiero wtedy, gdy dwóch policjantów wymierzyło do niego z broni służbowej.

Wówczas też wyjaśniło się, dlaczego kierowca, którym okazał się 22-letni Mołdawianin, za wszelką cenę starał się uniknąć kontaktu ze stróżami prawa. W pojeździe znajdowało się dziewięciu nielegalnych migrantów, którzy – jak sami zeznali – udawali się na zachód Europy.– Funkcjonariusze wszczęli postępowanie administracyjne w celu wydania nakazu deportacji. Kierowcę zakuto w kajdanki i umieszczono w areszcie policyjnym. Będzie odpowiadać za organizowanie i umożliwienie nielegalnego przekroczenia granicy państwa oraz atak na funkcjonariusza – poinformował rzecznik brzecławskiej policji, Bohumil Malášek.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek. Kolejnego dnia – w piątek – jak podaje agencja CzTK, policja powiatu Brzecław skontrolowała trzy następne samochody, w których przewożono w sumie 44 migrantów (w tym troje dzieci) – głównie Syryjczyków. Podobnie jak dzień wcześniej migranci i kierowcy zostali zatrzymani.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Wyjątkowo liczny „transport” nielegalnych migrantów ujawnili południowomorawscy celnicy na początku listopada 2020 r. W naczepie zestawu (tzw. „tira”), którego zatrzymali na autostradzie, podróżowało aż 48 migrantów. Większość stanowili Syryjczycy i Turcy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej