RAPORT

Wojna na Ukrainie

Śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę. Jest areszt dla kierowcy

Śmiertelne potrącenie w Wejherowie (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Śmiertelne potrącenie w Wejherowie (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Sąd aresztował na trzy miesiące 23-letniego kierowcę, który w czwartek śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę przechodzącą na zielonym świetle przez przejście dla pieszych.

10-latka obudził trzask ognia. Okazało się, że płonął garaż

W nocy w gminie Janowiec (Lubelskie) doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Śpiących rodziców i rodzeństwo obudził dziesięcioletni syn. Małżeństwo,...

zobacz więcej

O decyzji sądu w sprawie podejrzanego o śmiertelne potrącenie 6-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych w Wejherowie powiadomiła wieczorem rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

– Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące – podała prokurator Wawryniuk.

Do wypadku doszło w czwartek o godz. 12.40 w Wejherowie. Dziewczynka w towarzystwie dorosłego opiekuna i innego dziecka weszła na przejście dla pieszych na ul. Gdańskiej.

Kierujący mercedesem sprinterem 23-latek, jadąc w kierunku Lęborka wjechał na przejście dla pieszych, pomimo włączonego czerwonego światła dla pojazdów.

– Kierujący nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu 6-letniej dziewczynce i potrącił ją. Dziecko doznało obrażeń, w następstwie których zmarło w szpitalu – dodała Wawryniuk.

Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła pokrzywdzona.

– Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnia, z których wynika, że nie obserwował w sposób prawidłowy drogi – tłumaczyła prokurator Wawryniuk.

Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Olkusz. W przyczepie kempingowej znaleziono zwłoki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej