RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Rosyjskie służby miały zlecić zabójstwo czeczeńskiego dysydenta w Szwecji [WIDEO]

Tumso Abdurachmanow jest jednym z najzagorzalszych krytyków reżimu czeczeńskiego prezydenta Razmana Kadyrowa(fot. J.Ekströmer/TT newsagency/Forum)
Tumso Abdurachmanow jest jednym z najzagorzalszych krytyków reżimu czeczeńskiego prezydenta Razmana Kadyrowa(fot. J.Ekströmer/TT newsagency/Forum)

Służby specjalne Rosji prawdopodobnie stały za zamachem na czeczeńskiego dysydenta Tumso Abdurachmanowa, który schronił się w Szwecji – taką informację przekazała szwedzka telewizja publiczna SVT

Wpadka kilerów z Rosji. Mieli zabijać emigrantów

Wpadli w Turcji – bo tam mieli wykonać mokrą robotę. Sześć osób, w tym czterech Czeczenów z paszportem rosyjskim. Cel? Wrogowie Ramzana Kadyrowa....

zobacz więcej

Mieszkający w Szwecji Abdurachmanow jest jednym z najzagorzalszych krytyków reżimu czeczeńskiego prezydenta Ramzana Kadyrowa.

Dysydent został zaatakowany w swoim mieszkaniu w grudniu zeszłego roku, ale zdołał obezwładnić napastnika, a wydarzenia transmitował… na Instagramie.

W opublikowanym w czwartek reportażu SVT powołuje się na informację szwedzkich służb bezpieczeństwa, które uważają, że operacja przeciwko Abdurachmanowi została zaplanowana w Moskwie, a zleciły ją władze Czeczeni.

Według raportu, Rosja ma teraz taką samą zdolność do przeprowadzania usankcjonowanych przez państwo zabójstw przeciwków politycznych na całym świecie, jaką kiedyś miało ZSRS.

Kreml odciął się od zarzutów stawianych przez telewizję SVT.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej