RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jest opinia dla tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy

PSP wydało opinię dla tunelu POW (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
PSP wydało opinię dla tunelu POW (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Wystawiliśmy pozytywną opinię bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy – poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Pociągiem z Warszawy do Łodzi w 45 minut. Kiedy?

W 2023 roku w Łodzi rozpoczną się prace nad budową tunelu dalekobieżnego. Dzięki niemu podróż pociągiem z Warszawy do Łodzi zajmie tylko 45 minut.

zobacz więcej

W piątek bryg. Kierzkowski przekazał, że zakończyły się odbiory systemu wentylacji przeciwpożarowej w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. – Wydaliśmy pozytywną opinię bezpieczeństwa przeciwpożarowego – powiedział strażak.

To był drugi odbiór tunelu POW. W połowie października pierwsza decyzja strażaków była negatywna, bo wentylacja w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy podczas testów nie uzyskała wymaganych parametrów końcowych. Usterkę miał jeden z sześciu wentylatorów.

Wszystkie inne elementy dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego jak detekcja, klaty dymowe, wyłączniki, dojazdy przeciwpożarowe i zaopatrzenie w wodę działały prawidłowo.

Ursynowski tunel jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy. Od 22 grudnia 2020 r. kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek tej trasy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Czytaj także: Otwarcie odcinka nowej Zakopianki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej