RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Kurdowie protestowali w Hadze. Domagają się uwolnienia Ocalana

Protestujący domagali się uwolnienia z tureckiego więzienia Abdullaha Ocalana (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images, zdjecie ilustracyjne)
Protestujący domagali się uwolnienia z tureckiego więzienia Abdullaha Ocalana (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images, zdjecie ilustracyjne)

Około południa w piątek grupa protestujących Kurdów zablokowała budynek Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Hadze. Rzecznik policji poinformował PAP, że aresztowano pięćdziesiąt osób.

Kurdowie atakowani z dwóch stron

Przy granicy syryjsko-tureckiej toczą się ciężkie walki między posuwającymi się do przodu siłami tureckimi a zdominowanymi przez Kurdów Syryjskimi...

zobacz więcej

Przed siedzibą OPCW zgromadziło się w piątek kilkudziesięciu Kurdów, którzy protestowali przeciwko przetrzymywaniu w tureckim więzieniu lidera Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) Abdullaha Ocalana oraz atakom z użyciem broni chemicznej przez turecką armię w północnym Iraku.

 Kilku Kurdów przykuło się łańcuchami do ogrodzenia budynku                                        


 Demonstracji, którzy nieśli flagi PKK oraz z wizerunkiem Ocalana, a także wznosili antytureckie hasła, odmówili odblokowania wejścia do budynku, co sprowokowało interwencję funkcjonariuszy.

Według relacji mediów kilku Kurdów przykuło się łańcuchami do ogrodzenia budynku. Na miejscu pojawiły się trzy karetki pogotowia ratunkowego. Z informacji przekazanych PAP przez rzecznika policji wynika, że na razie nie wiadomo, czy ktoś został ranny. Wiadomo natomiast, że w policyjnym areszcie przebywa 50 demonstrantów.

Siedziba OPCW została odblokowana, na miejscu znajduje się ciągle kilka policyjnych radiowozów. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej