RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Do 15 cm śniegu i 15 stopni Celsjusza [PROGNOZA]

W górach warunki zimowe (fot. PAP/Grzegorz Momot)
W górach warunki zimowe (fot. PAP/Grzegorz Momot)

W piątek na północy kraju będzie pochmurno z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Z kolei na południu prognozowane są rozpogodzenia – przekazała Anna Woźniak, synoptyk IMGW. Na Pomorzu możliwy przyrost pokrywy śnieżnej nawet o 15 cm.

W piątek będzie zimno, ale jest też dobra wiadomość [PROGNOZA POGODY]

Stabilizuje się sytuacja pogodowa w kraju. Od środy silnie wiało, nad morzem porywy wiatru sięgały nawet do 110 kilometrów na godzinę.

zobacz więcej

Według prognozy przygotowanej przez Annę Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek pogoda będzie zróżnicowana.

– W południowej części kraju będzie wiele rozpogodzeń, zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Z kolei na północy zachmurzenie duże, wystąpią przelotne opady śniegu a na Wybrzeżu opady deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej nawet o 10 do 15 cm – powiedziała Woźniak.

W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni na Dolnym Śląsku i nad samym morzem. W przeważającej części kraju temperatura wyniesie około 1 stopnia Celsjusza.

IMGW informuje, że wiatr wieje z kierunków zachodnich, będzie przeważnie umiarkowany i porywisty, dość silny nad morzem w porywach do 70 km/h. W centrum kraju porywy wiatru sięgną do 55 km/godz.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W nocy, w południowej części kraju ciągle spodziewanych jest dużo przejaśnień i rozpogodzeń. Z kolei na północy będzie duże zachmurzenie z opadami śniegu. Na Wybrzeżu dalej przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna, ze względu na liczne rozpogodzenia od minus 10 do minus 5 stopni na południu kraju. W rejonach podgórskich w Karpatach lokalnie temperatura może spaść do minus 15 stopni. W pozostałej części kraju temperatura wyniesie od minus 1 do minus 5 stopni Celsjusza. Nad morzem będzie około zera. Wiatr w całym kraju słaby i umiarkowany, tylko na północy porywisty a nad morzem w porywach do 60 km/godz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej