RAPORT

Wojna na Ukrainie

10-latka obudził trzask ognia. Okazało się, że płonął garaż

10-latek zauważył pożar i obudził rodzinę (fot. PAP/Maciej Kulczyński, zdjęcie ilustracyjne)
10-latek zauważył pożar i obudził rodzinę (fot. PAP/Maciej Kulczyński, zdjęcie ilustracyjne)

W nocy w gminie Janowiec (Lubelskie) doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Śpiących rodziców i rodzeństwo obudził dziesięcioletni syn. Małżeństwo, z trojgiem dzieci zdążyło się bezpiecznie ewakuować.

Strażacy w żałobie. Komendant główny PSP o tragicznej śmierci ochotników

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla...

zobacz więcej

Jak przekazała podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Wtedy dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony o pożarze domu jednorodzinnego w Oblasach, w gminie Janowiec.

– Pożar wybuchł od strony garażu. Jako pierwszy trzaski ognia usłyszał dziesięcioletni syn właścicieli domu. Jego pokój znajdował się najbliżej garażu, dlatego chłopiec obudził się, wstał i zorientował, że się pali. Obudził też matkę, ojca i rodzeństwo, w tym niespełna roczne dziecko – powiedziała Rejn-Kozak.

Jak dodała rzecznika, w tym czasie obok domu przejeżdżał 45-letni mieszkaniec gminy Puławy, „który widząc ogień na dachu zatrzymał się, pobiegł do tego domu, zaczął się do nich dobijać. Okazało się, że chłopiec już obudził całą rodzinę”. Mężczyzna natychmiast powiadomił straż pożarną.

Na miejsce wysłano Państwową Straż Pożarną, strażaków ochotników z Oblas i okolicznych miejscowości, którzy ugasili pożar. Spaleniu uległ dach budynku mieszkalnego, garaż i wszystkie rzeczy, które w nim się znajdowały.

Cała rodzina bezpiecznie opuściła dom i schroniła się u sąsiadów. Nikomu nic się nie stało. Po ugaszeniu ognia przez strażaków policjanci wykonali oględziny. Przesłuchano też właściciela domu. Obecnie ustalane są przyczyny pożaru.

Czytaj także: Pożar w studiu nagraniowym w Małopolsce. Są poszkodowani [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej