RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Premiera „Lokatorki”. Prezes TVP: Film, który powinien połączyć wszystkich [WIDEO]

Od piątku w kinach można oglądać film „Lokatorka”. To dramat sensacyjny inspirowany sprawą niewyjaśnionej do dzisiaj śmierci warszawskiej aktywistki – Jolanty Brzeskiej. Kobieta została spalona w Lesie Kabackim dziesięć lat temu. Film odsłania też kulisy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji. – To wstrząsające kino o niesprawiedliwości i bezsilności – powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Kulisy zbrodni. Film „Lokatorka” już po premierze [WIDEO]

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Lokatorka”. To dramat sensacyjny inspirowany sprawą niewyjaśnionej do dzisiaj śmierci warszawskiej...

zobacz więcej

„Lokatorka” Michała Otłowskiego to opowieść inspirowana sprawą śmierci warszawskiej aktywistki Jolanty Brzeskiej. „Film odsłania kulisy funkcjonowania i metody działania tak zwanej mafii reprywatyzacyjnej, dla której niechciani lokatorzy stanowią wyłącznie »ludzką wkładkę« do przejmowanych siłą kamienic, a dramaty ich mieszkańców są niczym wobec walki o wpływy i niewyobrażalne pieniądze (...). »Lokatorka« obnaża prawdę na temat szokującego procederu, w wyniku którego w samej tylko Warszawie zreprywatyzowano ponad 4000 nieruchomości, wartych 20 miliardów złotych, a 50 tysięcy osób – uznanych za zbędny balast – pozbawiono dachu nad głową” – wskazuje dystrybutor obrazu Kino Świat.

– To wstrząsające kino o niesprawiedliwości i bezsilności – powiedział prezes TVP Jacek Kurski. „Lokatorka” jest koprodukcją Telewizji Polskiej.

Prezes Kurski: Przejmujący obraz


– Przejmujący obraz demaskujący obraz „czyszczenia kamienic” w Warszawie przez mafię polityków samorządowych, urzędników i zwykłych gangsterów przebranych za prawników. Film, który powinien połączyć wszystkich, ponad podziałami, wszystkich ludzi o wrażliwym sercu. Obraz, który nikogo z państwa nie pozostawi obojętnym. Dla mnie osobiście – esencja realizacji misji publicznej – podkreślił.

Film Otłowskiego uczestniczył w konkursie głównym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i zapewnił Sławomirze Łozińskiej nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. W produkcji wystąpili również między innymi Irena Melcer, Leszek Lichota, Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Kamil Nożyński i Piotr Głowacki. Autorami scenariusza są Jacek Matecki i Tomasz Klimala. Za zdjęcia odpowiada Artur Żurawski, a za muzykę – Łukasz Targosz.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej