RAPORT

Pogarda

Pracownica Onetu broni Lempart i atakuje sprzątaczkę: Nie zasługuje na przeprosiny

Najnowsze

Popularne

„Sprzątaczka nie zasługiwała na przeprosiny. (...) Ona wcale nie »zwróciła uwagi«, tylko grubiańsko na Martę Lempart nakrzyczała” – oburza się Eliza Michalik. Pracownica Onetu uważa, że za wandalizm i wulgarność Lempart odpowiadają ci, których ona atakuje. Swoją kuriozalną argumentację przedstawiła na portalu Tomasza Lisa.

Lempart przed Sejmem krzyczy o „mordercach w polskich mundurach”. „Pozwijcie mnie” [WIDEO]

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart w czasie manifestacji przed Sejmem wykrzykiwała wulgarne i obraźliwe hasła pod adresem polskich żołnierzy i...

zobacz więcej

Zajście, o którym mowa, miało miejsce w miniony weekend przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Liderka Strajku Kobiet wylała farbę na drzwi i schody budynku; gdy sprzątająca tam pani zwróciła jej uwagę, Lempart odmówiła. Potem zaczęła kpić z kobiety razem z pozostałymi proaborcyjnymi aktywistami – o czym więcej pisaliśmy w tym artykule.

Kpili ze sprzątaczki przed biurem PiS


Po skandalicznym zachowaniu Marta Lempart – która twierdzi, że walczy o prawa kobiet – w rozmowie z Onetem kontynuowała swoją strategię: nie przeprosiła sprzątaczki, a całą odpowiedzialność zrzuciła na... PiS.

Teraz wulgarnej aktywistki broni pracująca w Onecie Eliza Michalik. W artykule na portalu NaTemat Tomasza Lisa oceniła, że to pani sprzątająca „krzyczy i przeklina”, a tak w ogóle „nie wie w gruncie rzeczy, o co chodzi”.

Zdaniem Michalik – podobnie zresztą jak Marty Lempart – osobami, które „miały obowiązek w tej sytuacji posprzątać, są posłowie PiS, z prezesem tej partii na czele”.

Lempart i Michalik walka o prawa kobiet


Michalik stwierdziła, że „cała afera” pokazuje „jak w soczewce wiele z polskiej mentalności”. W krótkich punktach jej zarzuty sprowadzają się do tez, że:

• kobiety znów są „dyscyplinowane”, żeby „były grzeczne”, choć przecież „są wkur***ne”;

• kobiety w Polsce są wręcz „mordowane” – powołuje się przy tym na przypadek śmierci ciężarnej pacjentki szpitala w Pszczynie, gdzie stwierdzono liczne nieprawidłowości;

Bilewicz jak Lempart. Kolejny lewicowiec z pogardą o paniach sprzątających

Psycholog społeczny Michał Bilewicz z Centrum Badań nad Uprzedzeniami z pogardą wypowiedział się o paniach sprzątających. Oburzeni internauci...

zobacz więcej

• kobiety są gwałcone „psychicznie i fizycznie”.

Michalik o kpinach z pracującej kobiety: Pierdoły


Dlatego – jak czytamy w opinii Michalik – Lempart należy wspierać i „nie rozdzierać szat ani włosa na czworo z powodu pierdół, nie dopatrywać się braku szacunku dla »osoby pracującej« tam, gdzie go nie ma”.

„Nieumiejętność odróżnienia spraw ważnych od kompletnie nieważnych, używanie zbyt wielkich kwantyfikatorów zupełnie nieprzystających do sytuacji postrzegam jako jeden z największych polskich problemów” – podsumowuje autorka Onetu.

Zobacz także – Michalik z Onetu: Obcowanie z Polską grozi kalectwem, chorobami i śmiercią

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej