RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Palący problem. Ponad 100 kilogramów tytoniu w przesyłkach tylko w jednej sortowni

Wartość towaru oszacowano na ponad 75 tys. zł (fot. KAS)
Wartość towaru oszacowano na ponad 75 tys. zł (fot. KAS)

31 paczek ważących prawie 103 kg wypełnione nielegalnym tytoniem funkcjonariusze podlaskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej przejęli podczas kilku nalotów na sortownię jednej z firm kurierskich w Białymstoku. Według deklaracji przesyłki zawierały ozdoby świąteczne, odzież i zabawki.

Bimbrownia w oborze. KAS przechwyciła setki litrów nielegalnego alkoholu [WIDEO]

640 litrów alkoholu i aparaturę służącą do jego nielegalnej produkcji zabezpieczyła Krajowa Administracja Skarbowa w bimbrowni zlokalizowanej w...

zobacz więcej

Paczki z nielegalnym towarem, którego wartość oszacowano na ponad 75 tys. zł, adresowane były do odbiorców z woj. podlaskiego. Celnicy poznali ich prawdziwą zawartość dzięki użyciu mobilnego skanera RTG. Paczki szły z zachodniej Polski.

Od początku roku tylko podlaska KAS podczas kontroli przesyłek kurierskich przejęła ponad tonę nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze przyznają, że przesyłki kurierskie bardzo chętnie wykorzystywane są przez szajki przestępcze do dystrybucji lewego tytoniu. W ten sposób trafia do nielegalnych fabryk, gdzie jest przerabiany na papierosy. 

(fot. KAS)
(fot. KAS)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej