RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Szczurek z Obywateli RP kaja się po ataku na dziennikarkę TVP

Arkadiusz Szczurek przeprasza (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Arkadiusz Szczurek przeprasza (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Działacz Obywateli RP Arkadiusz Szczurek wpierw pomówił dziennikarkę TVP i szefową „Wiadomości” Danutę Holecką, a gdy dostał ostrzeżenie przed sądowym pozwem... zaczął przepraszać. Twierdzi, że „się przesłyszał”.

„Gruba impreza była”. Nawet w 10. rocznicę katastrofy Obywatele RP kpią z pamięci o ofiarach

Pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie oddano hołd 96 pasażerom Tu-154, który rozbił się w 2010 r. Nawet jednak fakt, że obchodzimy...

zobacz więcej

Sprawa dotyczy pozwu, jaki mężczyzna złożył przeciwko dziennikarkom Danucie Holeckiej i Dorocie Łosiewicz, oskarżając je o pomówienia.

Kompromitacja zadymiarza KOD i Obywateli RP


W czwartek Arkadiusz Szczurek na Twitterze udostępnił zdjęcie z prowadzącą „Wiadomości” Danutą Holecką twierdząc, że dziennikarka nie stawiła się w sądzie, przedstawiając „zaświadczenie o chorobie COVID-19” przez co rozprawę odroczono na luty 2022 roku. Sugerował tym samym, że dziennikarka wcale nie jest zakażona, skoro pojawiła się w pracy.

To prawda, bo Danuta Holecka nie miała kontaktu z koronawiursem. Co więcej: żadnego usprawiedliwienia w sądzie nie składała i tym bardziej nie powoływała się na zakażenie – podkreśla szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Na Twitterze upomniał działacza Obywateli RP, że z powodu publikowanych przez niego kłamstw sprawa znajdzie finał w sądzie: „Nie ma zgody na kłamstwo i hejt w życiu publicznym!”.

Szczurek przeprasza


Po tej kompromitacji Szczurek przyznał, że... pomylił osoby. „Ja usłyszałem, że to Holecka jest chora, a mój mecenas, że to Łosiewicz! Zakładam, że to ja się przesłyszałem, tak więc niniejszym przepraszam Panią Holecką za fałszywe pomówienie!” – przyznał zadymiarz znany z manifestacji komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP, znany m.in. ze znieważania ofiar tragedii smoleńskiej i wspinania się na poświęcony im pomnik na placu Piłsudskiego w Warszawie. Zobacz także: Znany z prowokacji działacz KOD szefem komisji wyborczej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej