RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Była posłanka PO z zarzutami. Bożenie K. grozi nawet 10 lat więzienia

Bożena K. zasiadała w Sejmie przez dwie kadencje (fot. PAP/Leszek Szymański)
Bożena K. zasiadała w Sejmie przez dwie kadencje (fot. PAP/Leszek Szymański)

Zarzuty przywłaszczenia środków finansowych oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych postawiła Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce byłej posłance PO Bożenie K. z Suwałk. W czwartek portal tvp.info jako pierwszy informował o zatrzymaniu byłej parlamentarzystki przez funkcjonariuszy CBA. Podejrzanej grozi do 10 lat więzienia.

Zarzuty dla „Dody”. Jest stanowisko prokuratury

Znana piosenkarka Dorota Rabczewska „Doda” usłyszała zarzuty w śledztwie dotyczącym działalności przy produkcji filmu. W sprawie podejrzany jest...

zobacz więcej

Była posłanka została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Po zakończeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanej została ona przewieziona do ostrołęckiej prokuratury okręgowej.

Oświadczenia majątkowe Bożeny K.


Prokuratura podała, że postępowanie dotyczy złożenia przez K. w latach 2015-18 fałszywych oświadczeń majątkowych. Składała je jako posłanka na Sejm RP i dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Rzeczniczka prasowa ostrołęckiej prokuratury Elżbieta Łukasiewicz powiedziała, że prokuratura postawiła Bożenie K. zarzut przywłaszczenia środków finansowych przeznaczonych na działalność biura poselskiego i złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych.

„Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł i fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł” – poinformowała prokuratura na swojej stronie internetowej.

Kim jest była posłanka PO?

Piotr J. zatrzymany i oskarżony. To znany wydawca

Piotr J., znany wydawca książek, został zatrzymany przez policję – potwierdził portal tvp.info. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzuty oszustwa....

zobacz więcej

Bożena K. w Sejmie zasiadała przez dwie kadencje (od 2011 r.). W 2019 r. bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a jesienią tego samego roku nie dostała się do Sejmu.

Po tym, jak nie została wybrana na kolejną kadencję, znalazła zatrudnienie w Kancelarii Senatu, gdzie – jak opisywały media – zajmowała się m.in rozliczaniem wydatków na biura senatorskie.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanej poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł. Postępowanie wobec niej prowadzone jest od grudnia 2020 r. z zawiadomienia CBA. Kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Były szef CBA Paweł W. usłyszał zarzuty

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej