RAPORT

Pogarda

Prześladowani obywatele Białorusi przyjęci w Polsce. Dane SG

Najnowsze

Popularne

W czwartek do Polski wjechało 86 obywateli Białorusi, którzy byli prześladowani w swoim kraju, byli opozycjonistami – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. 64 z nich to Białorusini, którzy otrzymali wizy humanitarne; pozostali złożyli wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. – Od 18 sierpnia minionego roku Polska pomogła już 21 tys. obywateli Białorusi prześladowanym w swoim kraju, udzielając im ochrony – przypomniała rzeczniczka SG.

Stroboskopy i lasery na granicy. Policja pokazała, co w nocy robili Białorusini [WIDEO]

W jakich warunkach przyszło polskim służbom zabezpieczać granicę z Białorusią, dobrze pokazuje najnowsze nagranie, jakie w piątek opublikowała...

zobacz więcej

Cały czas trwa jednak napięta sytuacja na granicy polsko-białoruskiej w związku z naporem imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Imigranci na granicy. Nowe dane


Straż Graniczna odnotowała w czwartek 46 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wobec dziewięciu osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska powiedziała, że do siłowych prób przekroczenia granicy doszło na odcinkach ochranianych przez placówki tej służby w Narewce i Czeremsze.

Ujawniła, że po kilku godzinach od interwencji na odcinku ochranianym przez Straż Graniczną w Czeremsze pojawiło się ośmiu migrantów, którzy próbowali przejść z Białorusi do Polski. W tym roku odnotowano około 38 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, z czego w tym miesiącu – 104.

Zobacz także: Łukaszenka wpatrzony w Tuska. Dyktator atakuje polskiego prezydenta, premiera i wspiera opozycję

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej