RAPORT

Pogarda

Ukraina: 94 tys. rosyjskich żołnierzy na granicy

Na Krymie w stałej gotowości znajduje się 41 batalionowych grup taktycznych Rosji (fot. Sergei Savostyanov\TASS via Getty Images)
Na Krymie w stałej gotowości znajduje się 41 batalionowych grup taktycznych Rosji (fot. Sergei Savostyanov\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Przy granicach Ukrainy i na tymczasowo okupowanych ukraińskich terytoriach Rosja zgromadziła ponad 94 tys. żołnierzy; mogą być wykorzystani w celu eskalacji – oświadczył minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

SG: Próby siłowego przekroczenia granicy w okolicach Narewki i Czeremchy

Nielegalni migranci próbowali siłowo przekroczyć granicę polsko-białoruską w okolicach Narewki i Czeremchy – poinformowała Straż Graniczna....

zobacz więcej

Minister poinformował, że przy granicach ukraińskich i na Krymie w stałej gotowości znajduje się 41 batalionowych grup taktycznych Rosji. 33 stacjonuje tam na stałe, a osiem przerzucono dodatkowo na Krym.

– Łącznie przy granicach i na tymczasowo okupowanym terytorium ukraińskim jest 94,3 tys. wojskowych, którzy mogą być wykorzystani w celu eskalacji – przekazał Reznikow.

Zobacz także: Ważna data w relacjach Polski z Ukrainą. „Najważniejszy krok w kierunku rozpadu ZSRR”

Zaznaczył, że dane wywiadu ukraińskiego i zagranicznych partnerów w sprawie działań Rosji są zbieżne.

Wcześniej władze w Kijowie informowały o 92 tys. i 115 tys. rosyjskich wojskowych skoncentrowanych przy granicach Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej