RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ruszyły prace przy budowie wielkiej sceny na Sylwestra Marzeń z TVP

Ekipy już rozpoczęły montowanie sceny (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Ekipy już rozpoczęły montowanie sceny (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozpoczęło się montowanie wielkiej sceny na Sylwestra Marzeń z TVP. Imprezę zgłoszono na 30 tys. osób, ale te liczby mogą być inne z uwagi na obostrzenia – powiedział burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Rekordowa widownia Sylwestra Marzeń! Tuż po północy ponad 8 mln

8 mln 40 tys. widzów oglądało tuż po noworocznej północy Sylwester Marzeń w TVP2 – poinformował prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

zobacz więcej

Głównym organizatorem Sylwestra jest Telewizja Polska. Miasto zapewniło teren imprezy na Górnej Równi Krupowej.

– Teren został użyczony na czas imprezy i taką umowę na użyczenie z telewizją już podpisaliśmy. Ekipy już rozpoczęły montowanie sceny. Jesteśmy natomiast w trakcie rozmów z TVP w sprawie uzgodnienia szczegółów organizacji koncertu – powiedział burmistrz Zakopanego.

– Zależy nam na tym, żeby powitanie nowego roku pod Giewontem odbyło się nie tylko zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale i zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, które z tygodnia na tydzień się mogą zmienić. Jak zapadną już ostateczne decyzje ze strony rządowej co do obostrzeń, to wówczas ogłosimy, ile osób będzie mogło wziąć udział w koncercie – wyjaśnił burmistrz.

Sylwester Marzeń z TVP jest organizowany w Zakopanem od 2018 roku. Na scenie pod Giewontem w poprzednich latach występowały takie gwiazdy jak np. Natalia Oreiro, Luis Fonsi, Modern Talking, Ricchi e Poveri, Al Bano, Boney M., Dr Alban, Oceana, Shaun Baker oraz gwiazdy polskiej estrady: Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, Sławomir, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra czy Bayer Full.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej