RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lawina memów i żartów po występie w USA. Internauci bez litości dla Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski wystąpił przed podkomisją Kongresu, gdzie przekonywał, że Polska jest „polem walki między demokracją a autorytaryzmem”. Uwagę internautów przykuło jednak nienaturalne zachowanie polityka, dziwna wymowa i nieznana dotąd w jego wykonaniu gestykulacja. Internet zalała więc fala memów i porównań – m.in. do sceny z „Misia”, gdzie aby osiągnąć angielski akcent podczas odczytywania komunikatów, spikerka opracowała technikę mówienia z kluskami w ustach.

Trzaskowski „w Kongresie” – wiemy, o czym ma mówić. W drugim zdaniu – o PiS

Rafał Trzaskowski w czwartek w formie zdalnej weźmie udział w wysłuchaniu przed jedną z kilkudziesięciu podkomisji amerykańskiego Kongresu. Już...

zobacz więcej

„Byłem kilka razy w Kongresie, wyglądało to inaczej niż na zdjęciu” – napisał poseł PiS Radosław Fogiel, a europoseł tej partii Dominik Tarczyński udostępnił zdjęcie Trzaskowskiego i zażartował: „Jak dużo ludzi w tym Kongresie!” Sam pokazał fotografię ze swojej wizyty w USA, gdy faktycznie spotykał się z amerykańskimi politykami w budynku Kongresu, a nie online siedząc w biurze w Warszawie.

„Rafał Trzaskowski wysłuchany na łączu online przez parę osób z jednej z wielu podkomisji (tak, nawet nie całej komisji) Senatu USA, ale robi wokół tego zamieszanie, jakby cały świat miał go słuchać. Uroczy pokaz mentalności neokolonialnej i przaśnej zaściankowości” – ocenił Robert Winnicki z Konfederacji.

Zobacz także ->  Rafał Trzaskowski na podkomisji Kongresu straszy reżimem w Polsce [WIDEO]

Internauci często porównują występ Trzaskowskiego do kultowej sceny z „Misia” w reżyserii Stanisława Barei lub sugerują, że polityk Platformy Obywatelskiej wypił przed swoim występem za dużo napojów energetycznych. Nie brakuje odniesień do wzrostu prezydenta Warszawy oraz jego znajomości języków obcych.

Przed podkomisją Kongresu siebie, a także prezydentów innych miast, Rafał Trzaskowski nazwał „strażnikami wolności, demokracji i praw mniejszości”. – Dziś rząd PiS próbuje napisać własną wersję historii i wymazać Lecha Wałęsę z książek historycznych. Tylko dzięki odwadze naszych nauczycieli, polskie dzieci mogą się o nim uczyć (…). Dzięki nam dzieci uczą się w szkołach o tolerancji, prawach kobiet i zmianach klimatycznych – przekonywał.

A co na to internauci? Ich zdaniem, Trzaskowski zachowywał się inaczej niż zwykle – gestykulował w sposób dla siebie nienaturalny i próbował udawać amerykańskich polityków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej